1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Öğrenciler sektörün enlerini belirledi

Öğrenciler sektörün enlerini belirledi

İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencileri yapmış oldukları oylama ile sektörün enlerini belirledi.

Öğrenciler sektörün enlerini belirledi

İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencileri yapmış oldukları oylama ile sektörün enlerini belirledi.

4. Lojistik ve Ticaret Kulübü Sektörün Enleri Ödül Töreni'nde, eğitim, karayolu, ulaşım, havayolu, siyaset, otomotiv, mağazacılık, yiyecek-içecek, sanayi, girişimci, sporcu ve onur ödülleri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren marka ve sektörel isimler ödüllerini aldı. Üniversite'nin Güzel Sanatlar Konferans Salonu'nda gerçekleşen törenin açılış konuşmasını da İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Abdülkadir Gayretli yaptı.

"Türkiye'nin geleceği için en iyi olmak zorundayız"

Özelikle bu etkinliğin hem sektör hem öğrenciler için çok büyük avantaj olduğuna değinen Abdülkadir Gayretli, " Sektör içindeki firmalar bu sayede hem kendilerini hem de kendileri ile yarışan diğer firmaları görüyorlar. Aynı zamanda kendi aralarında tanışma ve görüşme imkânı buluyorlar. Öğrencilerimiz de sektörle bir araya gelerek onlarla irtibat kurma fırsatını elde ediyorlar. Hem staj hem de iş bulma imkânı yakalıyorlar. Türkiye'yi belli bir noktaya taşımak istiyorsak eğer zaten hep en iyi olmalıyız. Bizler de Gelişim Üniversitesi olarak enleri gördükçe üniversite olarak en iyi olmalıyız diyoruz. Bunu zorunlu olarak gördüğümüz takdirde biliyoruz ki kısa zamanda o hedeflere ulaşabiliyoruz. Demek oluyor ki hedef, hayal, gayret olursa başarı da kısa zamanda geliyor. Dünyanın ve Türkiye'mizin her zaman gelişime ihtiyacı vardır" dedi.

En iyi kadın girişimci ödülüne layık görülen Yönetmen Ümmiye Koçak da, "Özellikle üniversitelerden ödül almak benim için paha biçilemez. Öğrenciler o kadar güzel hazırlanmış ki kapıdan girdiğim anda kendi evime gelmiş gibi hissettim" diye konuştu.

"Kadınlarımız içlerine kapanmasın"

Ümmiye Koçak başarılı olabilmek için önce insanın kendini tanıması gerektiğine vurgu yaparak, "Çok çalışıp kendini iyi tanıdığınızda başarıya ulaşıyorsunuz. Çocukluğumdan beri ne istediğimi bildiğim için onun peşinden koştum. Tek istediğim de annelerin okuyup bilinçlenmesi. Sonuçta geleceğimiz olan çocukları biz anneler yetiştiriyoruz. Kadınlarımız içeriden dışarıya çıksınlar. Artık İsteyenler için her yerde kurslar var. Yeter ki kadınlarımız kendilerinin ne yapabileceklerini fark etsinler. Dışarıya çıkıp bir şeyler yapsınlar içeriye ve içlerine kapanmasınlar" şeklinde tavsiyelerde bulundu.

En İyi Haber Ajansı; İHA

En iyi haber ajansı olarak İhlas Haber Ajansı'nın seçildiği oylamada ödülü almak üzere gelen İhlas Haber Ajansı Kurumsal Haber Koordinatörü Mehmet Tekin de teşekkür konuşmasında, "Bu ödülü terinin her damlasında haber kokan cefakâr ve fedakâr tüm arkadaşlarım adına alıyorum. Oylamada bizi bu ödüle kayık gören üniversiteli genç arkadaşlarımıza ve üniversite yönetimine çok teşekkür ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Diğer ödül alanlardan bazıları ise şunlar oldu;

Yılın siyaset adamı- Berat Albayrak /Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı

En Aktif Belediye Başkanı- Necmi Kadıoğlu /Esenyurt Belediye Başkanı

Yılın Futbolcusu- Emre Belezoğlu

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.