1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Öğrencilerden Kudüs protestosu

Öğrencilerden Kudüs protestosu

Ankara Yenimahalle'de özel bir okulun öğrencileri okul bahçesine dev Filistin bayrağı açarak Amerika'nın Kudüs kararını protesto etti.

Öğrencilerden Kudüs protestosu

Ankara Yenimahalle'de özel bir okulun öğrencileri okul bahçesine dev Filistin bayrağı açarak Amerika'nın Kudüs kararını protesto etti.

Demetevler Ayyıldız İlk ve Ortaokulu öğrencileri okullarının bahçesinde toplandı. Öğrenciler "Çocuk katili İsrail Filistin'den defol" şeklinde slogan attı. Öğrenciler bahçede dev bir Filistin bayrağı açtı. Protestoya Türkiye'de okuyan iki Filistinli öğrenci de destek verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise bölgede en yüksek olumlu algıya sahip lider.Pew Research Center raporuna göre, Türkiye'nin yanı sıra ABD ve Rusya da Orta Doğu'daki etkinliğini artıran ülkeler arasında.

abddeki_arastirmada_turkiye_gercegi_1513077363_2714-001.jpg

ERDOĞAN TEK BAŞINA ZİRVEDE

Ülke liderlerinin bölgede nasıl algılandığını da inceleyen Pew, "Genel olarak bölgedeki siyasi liderlere bakış negatif. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise bir istisna olarak öne çıkıyor" diyor.BBC Türkçe'nin haberine göre yapılan kamuoyu yoklamasında verilen cevapları puanlayan Pew, Erdoğan'a bakışın en olumlu olduğu ülkenin %66 ile Lübnan olduğunu aktarıyor. Lübnan'ı %59'la Tunus takip ediyor.Erdoğan'ın en olumsuz olarak algılandığı ülke ise %15'le İsrail.Pew, özellikle Ürdün ve Tunus'ta Erdoğan algısının göre iyileştiğini söylüyor ve "Erdoğan'a bakışta Tunus'ta 2014'e göre %10'luk yükseliş var. Ürdün'de ise 2015'e göre %7'lik bir çıkış yaşandı" diyor. Kaynak: Cumhurbaşkanı Erdoğan Tek Başına Zirvede

HABERE YORUM KAT