1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Öğrencilerden vatandaşlara çorba ikramı

Öğrencilerden vatandaşlara çorba ikramı

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Proje Yarışmasına katılacak...

Öğrencilerden vatandaşlara çorba ikramı

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Proje Yarışmasına katılacak olan Bartın Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından ortaya konulan "Babamla Çorba Yapıyorum" isimli proje kapsamında öğrenciler ve babaları vatandaşlara ücretsiz çorba dağıttı.

Bartın Belediyesi, Bartın Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Sağlık Meslek Yüksekokulu ve Evde Sağlık Hizmetleri Derneği Bartın Temsilciliği tarafından desteklenen projenin çorba dağıtımı ile ilgili bölümü büyük ilgi gördü.

Arap Camii önünde gerçekleştirilen etkinliğe Bartın Valisi Nusret Dirim, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin, Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Şule Akça, Evde Sağlık Hizmetleri Derneği Bartın Temsilcisi Yeşim Tutumlu, okul öğretmenleri ve öğrenciler ve babaları katıldı.

Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Şule Akça "Babamla Çorba Yapıyorum" projemizin gün geçtikçe büyüdüğünü görmenin mutluluğu içindeyiz. O günden bu güne, Okulumuz Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sayın Belediye Başkanımız Cemal Akın, Bartın Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Sağlık Meslek Yüksek Okulu ve Evde Sağlık Hizmetleri Derneği Bartın Temsilciliği birlikteliği ile yürütmüş olduğumuz projemiz kapsamında; İl Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının belirlemiş olduğu ailelerle de çorbamızı paylaşmaya devam ediyoruz. Çorbamızın yapımı sırasında ihtiyaç duyduğumuz maddi desteği Bartın Belediyesi adına Cemal Akın sağlamaktadır. Aynı proje kapsamında, okulumuz öğrencilerine haftada iki gün ücretsiz dağıtılan çorbamızın malzemelerini ise yine okulumuz öğrenci ve öğretmenleri gönüllü olarak ve mutlulukla karşılamaktadırlar" diye konuştu. Akça "Projemiz başlarken amaçladığımız; öğretmen, öğrenci ve ailelerinin paylaşım ve iletişiminin kuvvetlendirilmesi amacımıza da ulaşmış bulunuyoruz" dedi.

Öğrencilerden vatandaşlara çorba ikramı

Öğrencilerden vatandaşlara çorba ikramı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.