1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. Öğrencilere müjde: EBA'da İngilizce yaz okulu dersleri başladı

Öğrencilere müjde: EBA'da İngilizce yaz okulu dersleri başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından öğrencilerin yaz döneminde yabancı dil derslerinden uzak kalmamaları için başlatılan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Çevrim İçi İngilizce Yaz Okulu başladı. Hafta içi her gün yayımlanacak dersler 31 Temmuz'a kadar devam edecek.

Öğrencilere müjde: EBA'da İngilizce yaz okulu dersleri başladı

Milyonlarca öğrenciyi sevindirecek haber, Milli Eğitim Bakanlığında geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, öğrenciler için 31 Temmuz tarihine kadar İngilizce A1 ve A2 düzeyinde 4 temel dil becerisini içeren dersler EBA'dan yayımlanacak. Bu dersler kendi kendine öğrenmeye uygun e-etkinliklerden oluşuyor.

EBA platformundaki İngilizce derslerine başlamadan önce seviyelerini belirlemeye yardımcı olacak bir öz değerlendirme ölçeğiyle karşılaşacak öğrenciler, daha sonra dil düzeylerine uygun olarak A1 veya A2 paketine yönlendirilecek.

Her öğrenenin bireysel farklılıklarını desteklemek için iki pakete de erişimde sınırlama olmayacak. Öğrenciler istedikleri paketi takip edebilecek, her iki bölümden de ders izleyebilecek.

EBA platformunda başlatılan İngilizce dersleri, 31 Temmuz'a kadar hafta içi her gün yayınlanacak. Öğrenciler, bir önceki günün derslerini tekrar edebilecek. Her dersin sonunda öğrenciler, yöneltilen sorulara göre edindikleri yeterlilikleri değerlendirebilecek.

Öğrencilere müjde: EBA'da İngilizce yaz okulu dersleri başladı

EĞLENİRKEN ÖĞRENECEKLER

İngilizce Yaz Okulu'ndaki etkinlikler, öğrencilerin eğlenirken öğrenmesi temeline dayanıyor. Bu nedenle dersler, çeşitli oyunlar, dinleme metinleri, videolar ve animasyonlar ile zenginleştirildi.


İçerikler, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Yabancı Dil Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Merkezi (YDE ARGEM) koordinesinde, YEĞİTEK e-içerik geliştirme ekibi ile Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ekiplerinden toplam 90 gönüllü İngilizce öğretmeninin desteğiyle hazırlandı.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün katkılarıyla içerik geliştirme ekibine, 10 ve 12 Haziran 2020 tarihlerinde Hacettepe ve Pamukkale üniversitelerinden akademisyenler tarafından uzaktan hizmet içi eğitimler düzenlendi.

Derslerin oluşturulmasına başlanmadan önce YDE ARGEM tarafından çalışmanın sınırlarını çizen ve öğretmenlere rehberlik edecek bir kılavuz hazırlandı. Kılavuzda çalışmanın kapsamı, düzeyi, hedefleri, her bir derste hedef olarak kullanılacak dil işlevleri, kelime listeleri, dil bilgisi yapıları ile etkinliklerin incelenmesinde kullanılacak kriterler sunuldu.


İçeriklerde öğretmenlerin Web 2.0 araçlarını kullanarak ürettiği özgün ürünlerinin yer almasına dikkat edildi.

Öğrencilere müjde: EBA'da İngilizce yaz okulu dersleri başladı

ZİYA SELÇUK: BU PROGRAM İLE GELİŞİMLERİ TAKİP EDİLECEK

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, başlatılan İngilizce yaz okulu programına ilişkin, velilere yönelik Twitter'daki paylaşımında, yabancı dil öğrenmeyi, çocuklarının öğrenmesini çok önemsediklerini bildiğine işaret ederek, bu konuyu kendilerinin de önemsediğini ifade etti.

Selçuk, EBA Çevrim İçi İngilizce Yaz Okulu programı ile öğrencilerin dil düzeylerini ve gelişimlerini de izleyebileceklerini kaydetti.

Öğrencilere müjde: EBA'da İngilizce yaz okulu dersleri başladı

Gülistan Başköy
Eğitim Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT