1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Öğrencilerin giysileri ücretsiz yıkanıyor

Öğrencilerin giysileri ücretsiz yıkanıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesinin "Ders çalışmak sizden, giysilerinizi yıkamak bizden" sloganıyla 12 yıl önce açtığı çamaşır yıkama merkezleri sayesinde...

Öğrencilerin giysileri ücretsiz yıkanıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesinin "Ders çalışmak sizden, giysilerinizi yıkamak bizden" sloganıyla 12 yıl önce açtığı çamaşır yıkama merkezleri sayesinde bugüne kadar 133 bin öğrenci çamaşır yıkama ve ütüleme külfetinden kurtuldu.

Kente üniversite eğitimi için gelen öğrencilerin hayatını kolaylaştırmak ve bütçelerine katkı sağlamak için hizmet veren giysi yıkama merkezlerinde giysileri yıkanıp ütülenen öğrenciler, derslerine ve sosyal etkinliklerine daha çok zaman ayırma fırsatı buluyor. Başkent'in bir eğitim kenti olması nedeniyle gelenek haline getirilen hizmet, yaz tatili dışında her gün veriliyor. İhtiyaçları doğrultusunda mesai saatleri içinde istedikleri zaman giysilerini getirebilen öğrenciler, hiçbir ücret ödemeden herhangi bir temizlik malzemesi getirmeden çamaşırlarını yıkatabiliyor. Öğrencilerin makineye yerleştirilen çamaşırları yıkanıp, kurutuluyor ve ütülenmiş şekilde öğrencilere teslim ediliyor. Çamaşırını kendisi yıkamak isteyen öğrencilerin bu talepleri de yerine getiriliyor. Giysi yıkama hizmeti almak için Ankara'da eğitim veren üniversitelerden birinde okuyor olmak yeterli oluyor. Öğrencinin başlangıçta bir kerelik öğrenci kimliği fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 resim ve her yıl yenilenmek üzere üniversite öğrenci belgesinin aslı ile kayıt yaptırması gerekiyor.

Giysi yıkama merkezleri şöyle:

"Beşevler Giysi Yıkama Merkezi: 1. Cad. 58. Sok. No:12/A Telefon: (0312) 222 81 85

Kurtuluş Giysi Yıkama Merkezi: Cemal Gürsel Cad. Ozanlar Sk. No: 6-10 Telefon: (0312) 431 28 38"

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT