1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. Öğrencilerinin uzaktan eğitimine siber sapık şoku! Koronavirüsten bile daha tehlikeli

Öğrencilerinin uzaktan eğitimine siber sapık şoku! Koronavirüsten bile daha tehlikeli

Öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde ZOOM programı üzerinden aldıkları canlı derslere dadanan siper sapıklar cinsel içerikli videolar ve sesler gönderip küfür ederek ders işlenmesine engel oluyor. Öğrencilerin isimlerini kullanarak derse giren sapıklar cinsel içerikli videolar atarak öğrencilerin ders görmesine izin vermiyor.

Öğrencilerinin uzaktan eğitimine siber sapık şoku! Koronavirüsten bile daha tehlikeli

Dijital sapıklar Bursa'da internet üzerinden online eğitim alan öğrencilerin canlı derslerine katılıp müstehcen fotoğraf ve videolar gösteriyor. Siper sapıklarla başı dertte olan öğretmen ve veliler durumu Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)'e kadar şikayet etmelerine rağmen çare bulamıyor.

Öğretmenler ile öğrenciler arasında iletişim kurmak, eğitim hayatları boyunca kullanabilecekleri materyalleri sağlamak üzere kurulan Türkiye'nin dijital eğitim platformu EBA üzerinden ders işlemek için zoom programına dahil olan öğretmenler ve öğrenciler okulların açılmasından bu yana dijital sapıkların türlü hakaret ve cinsel içerikli hareketlerine maruz kalıyor.

HERKES ÇİLEDEN ÇIKTI

Öğrencilerin isimlerini kullanarak programa katılan sapıklar öğretmen ve öğrencilere ağza alınmayacak küfürler ederken, cinsel içerikli videolar izletiyor. Daha çok 6'ncı sınıfların derslerine dahil olan sapıkların ilk zamanlar şarkı dinlettiklerini belirten veliler ve öğretmenler, son iki haftadır sapıkların çeşitli küfürler edip cinsel içerikli videolar izlettiklerini söyledi. Yaşanan şok edici olayın ardından öğretmenler ve velilerin yine aynı program üzerinden yaptıkları bilgilendirme toplantısına da dahil olan siber zorbaların, öğretmen ve velilere siber polis olduklarını belirtip türlü hakaretlerde bulunmaları herkesi çileden çıkarıyor. Veliler, hoş olmayan bu duruma bir an evvel çare bulunmasını istedi.

Öğrencilerinin uzaktan eğitimine siber sapık şoku! Koronavirüsten bile daha tehlikeli

Gülistan Başköy
Eğitim Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT