1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Öğretmenler Günü Tuzlada Bir Başka

Öğretmenler Günü Tuzlada Bir Başka

Öğretmenler Günü Tuzlada Bir Başka

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Tuzlada dillere destan iki gün süreyle öğretmenler ağırlandı.

Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Tuzla Temsilciliğince ‘’Öğretmenler Günü’’ vesilesiyle Tuzla ilçesinde görev yapan tüm eğitim çalışanları eş ve çocuklarıyla birlikte Tuzla Belediyesi Sosyal Tesislerinde ağırlandılar.

Millet’in Efendisi Millet’e Hizmet Edendir

Organizasyonla ilgili sorularımızı cevaplayan Eğitim-Bir Sen Tuzla Temsilcisi Metin Çangır ‘’Üyelerimize hizmet üretmeye devam ediyoruz’’ dedi. Çangır sözlerini ‘’Her yıl öğretmenler gününde üyelerimize benzer etkinlikler sunuyoruz. Bu sene de karınca kararınca üyelerimizi Tuzla Belediyesi Sosyal Tesislerinde ağırlama kararı aldık. Ancak tesislerin kapasitesi üyelerimizi bir günde ağırlamaya yetmeyince iki güne yaydık. ‘Millet’in efendisi millet’e hizmet edendir’ düsturunca, üyelerimize hizmet sunuyoruz. Bizi bu mutlu günümüzde yalnız bırakmayan İstanbul Milletvekilimiz Osman Boyraz, AK-PARTİ Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, Başkan Yardımcısı Aydın Osman, İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Selvitopi, Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı, Belediye Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Çelikel, Şube Başkanımız Talat Yavuz, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Ali Reisoğlu, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Harun Tüysüz ve bizi kırmayıp gelen Gazeteci ve tüm davetli arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bizi izlemeye devam edin’’ şeklinde tamamladı.

Biz Bu Ülkenin Asli Unsurlarıyız

Program da bir konuşma yapan Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Başkanı Talat Yavuz ‘’Öğretmenler Gününüzü kutluyorum. Bize her türlü eğitim-kültürel faaliyetlerimize desteklerini esirgemeyen Tuzla Belediyesine teşekkür ediyorum’’ dedi. Yavuz; ‘’Çok güzel bir ülkede, çok güzel bir mesleğimiz var. Biz bu ülkenin asli unsurlarıyız. Millet’in değerlerine bağlı olan ama eskilere dayanan bir takım sıkıntılarımız var. Sıkıştığımız kara parçasında bir ulus devlet-batı taklidi bir anlayış hakim oldu. Bu gün genç nesil tarihimizi yüz yıllık olarak biliyor. Biz bunu kabul etmiyoruz. Bize giydirilen bu elbise dar geldi. Sendika olarak eğitime, ülkemize çok katkılar sağladık. Devleti için millet değil, milleti için devlet anlayışıyla pek çok prangaları söktük. Hep beraber oluşturduğumuz sinerji, sendikamızın en büyük kazanımıdır. Sivil Anayasa çalışmalarına destek vereceğiz. 3600 ek gösterge öğretmenin hakkıdır, demeye devam edeceğiz. Ülkemize yön veren çalışmaları hep beraber yapmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Öğretmenin Değerini Örtmek Mümkün Değildir

Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Çelikel ‘’Bir gece farklı olabilir ama Öğretmenlerin yeri çok daha farklıdır’’ diyerek konuşmasına başladı. Çelikel ‘’Çocukların belirli bir yerlere-makamlara gelmesi sizin sayenizdedir. Sizin değerinizi örtmek mümkün değildir. Dinimizin ilk emrinin Oku! Diyerek başlaması boşuna değildir. Gayretlerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyor, Öğretmenler Gününüzü kutluyorum’’ dedi.

Tuzla ilçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ali Reisoğlu da bir selamlama konuşması yaparak öğretmenlerin gününü kutladı.

DSC_0091

DSC_0096

DSC_0099

DSC_0109

DSC_0113

DSC_0117

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.