1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. OHAL sonrası Türk Silahlı Kuvvetlerin'den ihraç edilenlerin sayısı açıklandı!

OHAL sonrası Türk Silahlı Kuvvetlerin'den ihraç edilenlerin sayısı açıklandı!

OHAL'in kaldırılmasından bugüne kadar bakan onayıyla Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) 1553 personelin ihraç edildiği açıklandı. Bugüne kadar 151 emekli askerin rütbesi ise geri alındığı bildirildi.

OHAL sonrası Türk Silahlı Kuvvetlerin'den ihraç edilenlerin sayısı açıklandı!

Güvenlik kaynaklarının verdiği bilgiye göre, TSK, her türlü terör örgütüne yönelik mücadelesini sürdürüyor.

Gerek yurt içi gerekse sınır ötesindeki operasyonlarında terör örgütünün inlerine giren Türk Silahlı Kuvvetleri, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadeleyi de aralıksız sürdürüyor.

Bu kapsamda Bakanlık emriyle Milli Savunma Bakanlığına bağlı tüm komutanlık, birlik ve karargahta devam eden incelemelerde FETÖ ile bağlantısı olabilecek personel araştırılıyor. Önceki uygulama sonuçlarına göre belirlenen müşterek kıstaslar, tüm ilgili ve yetkili makamlar tarafından hassasiyetle kullanılıyor.

1553 PERSONEL İHRAÇ EDİLDİ

Bu kıstaslar kullanılarak yapılan değerlendirme ve teklifler doğrultusunda bakan onayıyla Kara Kuvvetleri Komutanlığından 879, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından 242 ve Hava Kuvvetleri Komutanlığından 432 personel ihraç edildi. Böylelikle OHAL'in kaldırılmasının ardındanTSK'den bugüne kadar ihraç edilen toplam personel sayısı 1553 oldu.

Öte yandan söz konusu süre içinde 151 emekli askerin de rütbesi geri alındı.

HABERE YORUM KAT