1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Oltu’da YGS heyecanı

Oltu’da YGS heyecanı

Oltu'da Yükseköğretime Geçiş Sınavına(YGS) giren adaylar sınav salonlarında ter dökerken, aileleri de sınav merkezleri önündeki heyecanlı bekleyişini...

Oltu’da YGS heyecanı

Oltu'da Yükseköğretime Geçiş Sınavına(YGS) giren adaylar sınav salonlarında ter dökerken, aileleri de sınav merkezleri önündeki heyecanlı bekleyişini sürdürdü.

Üniversiteye girişte ilk aşama olarak uygulanan YGS saat 10.00'da başladı. Sabahın erken saatlerinde okul kapılarına giden adayların salonlara alınırken üstleri arandı. Oltu'da 6 okulda yaklaşık bin 900 öğrenci sınav teri döktü.

Adaylar, 160 dakika boyunca 160 soruyu yanıtlamak için ter dökerken, aileler de okul bahçelerinde heyecanlı bir bekleyişe başladı. Çocukları için dışarıda heyecanlı bekleyişini sürdüren aileler, dualar okuyarak çocuklarının iyi bir sınav geçirmelerini diledi.

Kendilerinin de heyecanlı olduklarını belirten aileler, "Onlar gibi bizler de çok heyecanlıyız. Tüm sene emek verdiler ve inşallah emeklerinin karşılıklarını istedikleri yeri kazanarak alırlar" diye konuştu.

Bu arada öğrenci velileri, LYS sınavının da Oltu'da yapılması yönünde taleplerini dile getirdi.

Oltu’da YGS heyecanı

Oltu’da YGS heyecanı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT