1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Olumlu görüş bildiren daire başkanı'nın bileti kesildi

Olumlu görüş bildiren daire başkanı'nın bileti kesildi

Kanal İstanbul projesi için,İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ÇED raporunda olumlu görüş verdiği ve fikrini değiştirmeyi açıkça reddettiği Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Prof. Dr. Fuat Alarçin'i görevden aldı. Bu durumda Alarçin yıl sonuna kadar izine ayrılmış oldu.

Olumlu görüş bildiren daire başkanı'nın bileti kesildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanı Ekrem İmamoğlu, 'Kanal İstanbul' projesi ÇED raporuna daha öncesinde sunduğu olumlu görüşünü değiştirmeyen Prof. Dr. Fuat Alarçin'i görevden aldı ve onun yerine göreve Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşen Erdinçler'i atadı.

NASIL OLDU?

'Kanal İstanbul' projesi ilgili tartışmalar sürdüğü esnada, konunun yansımaları İBB bürokrasisini de derinden etkiledi. Yapılan açıklamaya göre, 'Kanal İstanbul' projesi ile ilgili olarak hazırlanan ÇED raporuna önceki yönetim zamanında olumlu görüş bildiren Prof. Dr Alarçin'in, yeni yönetim zamanında görüşünü değiştirmesi istendi.

Olumlu görüş bildiren daire başkanı'nın bileti kesildi

YIL SONUNA KADAR İZNE AYRILDI

Yeni yönetimin hazırladığı rapora imza atmayan Prof. Dr Alarçin'e, "Sizinle çalışamayacağız" dendi. Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi olan Prof. Dr. Alarçin, yıl sonuna kadar izne ayrıldı.

'Kanal İstanbul' projesi nedeniyle görevden alındığı öne sürülen Prof. Dr. Alarçin, iddiaları doğrularken, daha fazla açıklama yapabilmek için üniversitesinden izin alması gerektiğini söyledi.

GÖRÜŞÜNÜ DEĞİŞTİRMEDİ

İBB'nin yeni yönetiminin, eylül ayında görev süresi dolan Prof. Dr. Alarçin'in, görev süresinin bir yıl uzatılması için Yıldız Teknik Üniversitesi'ne yazı yazdığı da belirtildi. Ancak İBB, görev süresinin bir yıl uzatılmasını istediği Prof. Dr. Alarçin'i, 'Kanal İstanbul' konusundaki görüşünü değiştirmediği için 2,5 ay sonra görevden aldı.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı'na Prof. Dr. Fuat Alarçin'in yerine, Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşen Erdinçler'i atadı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT