1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ömer Çelik: İmamoğlu Elazığ'a gitmemiş, tatile giderken Elazığ'a uğramış

Ömer Çelik: İmamoğlu Elazığ'a gitmemiş, tatile giderken Elazığ'a uğramış

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Tabi gördüğünüz gibi İstanbul Belediye Başkanı Erzurum'a tatile giderken Elazığ'a bir uğramış, oraya özellikle gitmemiş. Partimiz köy köy gezerek Elazığ'daki depremzedelere yardım etmek için tüm gücüyle çalışmaktadır. Herkes kendine yakışanı yapar." dedi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, açıklamalarda bulunuyor. Elazığ'nın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 şiddetindeki deprem hakkında ve Belçika'daki tepki çeken PKK kararına, Trump'ın Ortadoğu Barış Planı'nın detaylarına ve en önemlisi ise, İmamoğlu'nun Erzurum ziyareti hakkında açıklamalarda bulundu.  Çelik'in açıklamaları ise şu şekilde: 

ELAZIĞ DEPREMİ AÇIKLAMASI

Depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz. Deprem bölgesinde görev yapan her kesimden buradaki afette insanlarımızın yardımına koşan herkese de şükranlarımızı sunuyoruz. Canlarımız enkaz altındayken o kötülük yapanlar ahlak dışı tavırlarda bulunanlar da kötülükleriyle baş başa kalacaklardır

BELÇİKA'DAN TEPKİ ÇEKEN PKK KARARI

Belçika'da insanlığın evrensel değerleri bir kere daha teröre kurban edildi. PKK terör örgütüne yönelik Belçika mahkemelerinin aldığı bu karar, Belçika mahkemelerinin hukuki her türlü normdan uzaklaştığının açık bir ifadesidir. Avrupa Birliği başta olmak üzere, ABD, Kanada gibi pek çok ülkenin terör örgütü olarak kabul ettiği bu örgüte sahip çıkması, Belçika'nın terör konusunda zaafa düştüğünü göstermektedir.

 

TRUMP'IN ORTADOĞU BARIŞ PLANI

Açıklamanın zamanlaması çok ilginç, destek amaçlı gibi gözüküyor. Bu bir barış planı değil, işgal planıdır. ABD, İsrail'in saldırganlığı konusunda çok sessiz. Ayrıca şunuda eklemek istiyorum, ABD'nin Barış Planı ölü olarak doğmuştur. Bu planın meşrulaştırılması ise bir utanç kaynağıdır. 

İMAMOĞLU TEPKİSİ

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, deprem felaketi yaşanan Elazığ'ı ziyaret ettikten sonra Erzurum Palandöken Kayak Merkezi'ne gitmesine AK Parti'den sert tepki geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, gazeteciler tarafından yöneltilen Ekrem İmamoğlu'yla ilgili soruya, "İmamoğlu, Elazığ'ı ziyaret etmemiş. Erzurum'a tatile giderken Elazığ'a uğramış" şeklinde cevap verdi.

 

HABERE YORUM KAT

3 Yorum