1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ORC'nin İstanbul için yayınladığı son seçim anketi

ORC'nin İstanbul için yayınladığı son seçim anketi

ORC Araştırma Şirketi, İstanbul'un ilçelerinde yaptığı son seçim anket sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. ORC anket firmasının yaptığı 31 Mart son seçim anketinde İstanbul ilçelerinde son durum ne? sorusunun yanıtını bulabilirsiniz.

ORC'nin İstanbul için yayınladığı son seçim anketi

24 Haziran 2018'de düzenlenen cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinde en yakın tahmini yapan ORC Araştırma Şirketi, İstanbul'un ilçelerine özel yeni bir anket yayınladı.

Ankete göre İstanbul'da 39 ilçenin 24'ünde AK Parti ve MHP'den oluşan Cumhur İttifakı, 14'ünde ise CHP ve İYİ Parti'den oluşan Millet İttifakı önde.

Cumhur İttifakı'nın önde olduğu ilçeler: Şile, Tuzla, Sancaktepe, Sultanbeyli, Pendik, Beykoz, Çekmeköy, Zeytinburnu, Sultangazi, Kağıthane, Gaziosmanpaşa, Güngören, Eyüpsultan, Fatih, Esenler, Beyoğlu, Bayrampaşa, Bağcılar, Bahçelievler, Arnavutköy, Avcılar, Ümraniye, Üsküdar, Başakşehir.

Millet İttifakı'nın önde olduğu ilçeler: Bakırköy, Beşiktaş, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çatalca, Esenyurt, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Adalar, Ataşehir, Kadıköy, Kartal, Maltepe.

1 ilçede ise DSP tarafından Şişli Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Mustafa Sarıgül'ün ismi öne çıktı.

ORC'nin İstanbul için yayınladığı son seçim anketi

ORC'nin İstanbul için yayınladığı son seçim anketiORC'nin İstanbul için yayınladığı son seçim anketiORC'nin İstanbul için yayınladığı son seçim anketiORC'nin İstanbul için yayınladığı son seçim anketi0_005.jpg0_006.jpg0_007.jpg0_008.jpg0_009.jpg0_010.jpg0_011.jpg0_012.jpg0_013.jpgORC'nin İstanbul için yayınladığı son seçim anketi0_015.jpgORC'nin İstanbul için yayınladığı son seçim anketiORC'nin İstanbul için yayınladığı son seçim anketi0_018.jpgORC'nin İstanbul için yayınladığı son seçim anketiORC'nin İstanbul için yayınladığı son seçim anketi

 

HABERE YORUM KAT