1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ordu’da değişim sürüyor

Ordu’da değişim sürüyor

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, halen yayalaştırma çalışmaları süren Süleyman Felek Caddesi'ndeki çalışmaları inceledi.

Ordu’da değişim sürüyor

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, halen yayalaştırma çalışmaları süren Süleyman Felek Caddesi'ndeki çalışmaları inceledi.

Beraberinde AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk ile birlikte araç trafiğine kapatılarak yayalaştırma çalışmaları başlatılan Süleyman Felek Caddesi'ni inceleyen Başkan Yılmaz, bölgedeki değişim ve dönüşümü aralıksız sürdüğünü söyledi.

Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Enver Yılmaz, projenin uygulandığı arterde alt yapıyı tamamlayıp zemin çalışmalarına geçtiklerini belirterek, "Uzun yıllar kentimizde kangren olmuş birçok soruna müdahale ettik. İlimizde hayata geçirdiğimiz projelerle değişim ve dönüşümde bir milat gerçekleştirdik. Ordumuzun geleceği için yaptığımız bu çalışmalar halkımızdan takdir görüyor" dedi.

Zemin döşeme çalışmaları devam ediyor

Başkan Enver Yılmaz yaptığı incelemede, Süleyman Felek Caddesi üzerindeki Yalı (Aziziye) Camii ile Zübeyde Hanım Caddesi Ada Fırını arasındaki alanı, trafiğe kapatıp yayalaştırılmış haliyle vatandaşın hizmetine sunacaklarını söyleyerek, "Altınordu ilçe merkezimizde araç sayısının artmasıyla birlikte yayaların yaşadığı sorunları asgariye indirmek için kentimizin birçok noktasında çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu doğrultuda ilçenin en önemli yaya ulaşım arterlerinden biri olan Süleyman Felek Caddesi ile Zübeyde Hanım Caddesi'ndeki yayalaştırma çalışmalarında altyapıyı hazır hâle getirerek zemin döşeme çalışmalarına hız verdik" diye konuştu.

Bölgede değişim yaşanacak

Yayalaştırma Projesi'nin yanı sıra Köprübaşı Meydan Projesi ve Dış Cephe İyileştirme Projesi'nin tamamlanmasıyla birlikte bölgede tam bir değişimin yaşanacağının altını çizen Başkan Yılmaz, "Süleyman Felek Caddemizde yayalaştırma ve dış cephe iyileştirme çalışmalarımız devam ediyor. Köprübaşı mevkisinde köprünün her iki tarafında derenin üzerini kapatacak ve Köprübaşı Camisi'nin dahil olacağı bu alanda yeni bir çevre düzenlemesi yaparak vatandaşlarımız için ortak yaşam alanı oluşturacağız. Yalı Camisi ile İsmet Paşa Caddemizin girişine kadar olan kısımda dış cephe iyileştirme çalışması sürdürüyoruz. Yaklaşık 115 binanın dış cephesine müdahale edeceğimiz proje kapsamında, 700 metrelik uzunluğa sahip Süleyman Felek Caddesi üzerinde bulunan binaların ön cephesi ve 44 binanın da yan cepheleri yapılacak. Böylece binaların renk ve görünümleri, yayalaştırma çerçevesindeki projemizle birlikte uyumlu hale getirilecek" şeklinde konuştu.

Ordu’da değişim sürüyor

Ordu’da değişim sürüyor

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT