1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Ordu’da yoğun mesai

Ordu’da yoğun mesai

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesinin kemikleşmiş altyapı sorunlarına kalıcı çözümler getirmek için yoğun bir mesai harcıyor.

Ordu’da yoğun mesai

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesinin kemikleşmiş altyapı sorunlarına kalıcı çözümler getirmek için yoğun bir mesai harcıyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, OSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Altınordu'daki altyapı sorununu çözmek için başlatılan çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü ifade etti. Başkan Enver Yılmaz, "2017 yılında alt yapı konusunda seferberlik ilan ettik. Ordu ilimizin tarihinde ilk kez bu denli büyük bir çalışma yapılıyor. Soya kavşağı, otogar mevkisi ve Mersan kavşağındaki çalışmaların ardından Kumbaşı Mahallemizde de başladığımız altyapı çalışmalarını tamamladığımızda sahil yolunda yaşanan su baskınlarının artık önüne geçeceğiz" dedi.

"Alt yapı sorunu bitecek"

Altınordu ilçesinde yağmur suyu hattının yetersizliğinden dolayı su baskınlarının yaşandığını belirten Başkan Yılmaz, şöyle konuştu: "Altınordu ilçemizde altyapının yetersizliği nedeniyle zaman zaman su baskınları yaşanıyordu. Yağmur suları, Karadeniz sahil yolunun altındaki bakslardan geçemediği için denize ulaşamıyor ve kent merkezine geri basıyordu. Yaşanan olumsuzlukların önüne geçmek için öncelikle Soya kavşağı ve otogar mevkisindeki karayolunun altından geçen eski yağmur suyu bakslarının yerine dev bakslar yerleştirdik. Ardından her birinin ağırlığı yaklaşık 8 ton olan, 2 m yüksekliğinde ve yaklaşık 5 m enindeki baksları, sürdürdüğümüz çalışmalarla Mersan Kavşağı'ndaki karayolunun altına yerleştiriyoruz. 2017 yılı için altyapı konusunda planladığımız her bir projeyi tek tek hayata geçireceğiz."

Sıra Kumbaşı Mahallesi'nde

Çalışmalar kapsamında Kumbaşı Mahallesi'nde yaşanan altyapı sorununa da el attıklarını söyleyen Başkan Enver Yılmaz, "Geçmiş dönemlerde lokal önlemler alınarak müdahale edilen Kumbaşı Mahallesi'ndeki alt yapı sorununu ortadan kaldırmak için kısa bir süre önce hazırladığımız projenin ihalesini gerçekleştirerek çalışmalara başladık. Mahallenin üst kısmında ve Karadeniz sahil yolunda biriken ve taşkınlara yol açan yağmur suları, yaptığımız çalışmayla birlikte bu bölgede de sorun olmaktan çıkacak. Büyük kutu menfez sistemiyle inşa edilen yatırımda 222 m uzunluğunda ve 1.5x1,5 m boyutlarında bakslar, 161 m uzunluğunda ve 1,5x1 m boyutunda kutu bakslar döşeniyor. Aşırı yağışlar sonucunda oluşan su birikintileri yapılan bu kutu menfezler sayesinde bölgeden sağlıklı bir şekilde uzaklaştırılarak bölge halkı su baskınlarından kurtarılmış olacak" diye konuştu.

Ordu’da yoğun mesai

Ordu’da yoğun mesai

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT