1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Organları iki kişiye yaşam umudu oldu

Organları iki kişiye yaşam umudu oldu

Bandırma Devlet Hastanesi'nde tedavi gören 79 yaşındaki Sevimli Öztürk, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Organları iki kişiye yaşam umudu oldu

Bandırma Devlet Hastanesi'nde tedavi gören 79 yaşındaki Sevimli Öztürk, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Öztürk'ün organları iki kişiye yaşam umudu oldu.

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde 11 Ocak günü beyin kanaması teşhisi ile Bandırma Devlet Hastanesi Genel Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi altına alınan Sevimli Öztürk (79), yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşama tutunamadı. Bandırma Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Ersin Yazıcı'dan edinilen bilgilere göre, beyin ölümü gerçekleşen hastanın yakınları ile yapılan görüşmeler sonucu organlarının bağışlanması kararı verilmesi üzerine Bursa Organ Nakil Koordinatörlüğü ile temasa geçen birimler, gece yarısı organ naklini gerçekleştirdi. Öztürk'ün karaciğer Bursa'daki bir özel hastanede nakil bekleyen bir hastaya nakledilirken, böbrekleri de Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde organ bekleyen bir hastaya yaşam umudu oldu.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT