1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ortadoğu´nun Geleceği Pendik´te Tartışılıyor

Ortadoğu´nun Geleceği Pendik´te Tartışılıyor

Ortadoğu´nun Geleceği Pendik´te Tartışılıyor

        Ortadoğu'nun geleceğinin tartışılacağı ve 32 ülkeden bilim, siyaset ve kanaat öncülerinin bir araya geleceği 1. İstanbul Müzakereleri sempozyumu, 7-8 Aralık'ta yapılacak.

        Pendik Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, belediye ile Siyaset Müzakereleri Merkezi Derneği işbirliğiyle düzenlenecek sempozyumda,  "Küresel Siyaset Bunalımı ve Ortadoğu'nun Geleceği" ele alınacak.

       Pendik Crowne Plaza Hotel'de yapılacak sempozyuma, 60'ı yabancı 80 konuşmacı katılacak. Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin ve Siyaset  Müzakereleri Merkezi Derneği Başkanı Ayhan Oğan'ın ev sahipliğinde gerçekleşecek sempozyumda, Arap Baharı'ndan  küresel aktörler ve etkilerine, Mısır, Suriye, Filistin, Irak, Tunus ve Yemen'de yaşananlardan  bölgenin istikrarı için atılması gereken adımlara kadar  Ortadoğu'daki bütün gelişmeler değerlendirilecek.

      Yarın başlayacak ilk oturumda,  küresel ve bölgesel siyasi gelişmeler çerçevesinde Ortadoğu'nun genel durumu ele alınırken, ikinci  oturumda ise küresel ve bölgesel aktörlerin olaylar üzerindeki etkileri tartışılacak.

     Sempozyumun ikinci günündeki üçüncü oturumda Mısır, Suriye, Filistin ve Irak, dördüncü oturumda Libya, Tunus ve Yemen'deki gelişmeler  değerlendirilecek. Öğleden sonraki son oturumda ise bölge istikrarı için atılması gereken adımlar konuşulacak

HABERE YORUM KAT