1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ortaokul öğrencilerinden yıl sonu resim sergisi

Ortaokul öğrencilerinden yıl sonu resim sergisi

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Gölpazarı ilçesinde, Gazimihal Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan yıl sonu resim sergisi açıldı. Öğretmenevi'nde...

Ortaokul öğrencilerinden yıl sonu resim sergisi

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Gölpazarı ilçesinde, Gazimihal Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan yıl sonu resim sergisi açıldı.

Öğretmenevi'nde gerçekleşen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Ufuk Arslan, Şube Müdürü Handan İhtiyar, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve velilerin katıldığı açılış töreninde, öğrencilerin eserleri beğeni topladı.

Okul Müdürü Bora Çiğdem, etkinlikte yaptığı konuşmada, "Bir yıl boyunca canla başla sergideki eserlerin oluşmasına öncülük eden ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Görsel sanatlar öğretmeni Hacer Alkan ise serginin kuru boya, karakalem, toz pastel ve yağlı boya çalışmalardan oluştuğunu söyledi.

Alkan, "Kursta öncelikle karakalem ile çizim tekniklerini öğretiyoruz, daha sonra öğrencide renk algısını oluşturmak için kuru boya ve toz pastel çalışıyoruz. Renk farkındalığını öğrenen öğrenciye en son resim tekniğinin en üst düzeyi olan yağlı boya çalışmaları ile kursumuzu tamamlıyoruz. Kurs öğrencileri küçük yaş grubu olmalarına rağmen doğru yönlendirme ile yeteneklerinin farkına varıp oldukça başarılı eserler ortaya çıkarmışlardır." diye konuştu.

Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT