1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Osmaneli’de Orman Haftası ağaç dikilerek kutlandı

Osmaneli’de Orman Haftası ağaç dikilerek kutlandı

Osmaneli'de 21-26 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası münasebetiyle Ormanı Sev Doğayı Koru ve Doğaya Fidan Dik etkinliği düzenledi.

Osmaneli’de Orman Haftası ağaç dikilerek kutlandı

Osmaneli'de 21-26 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası münasebetiyle Ormanı Sev Doğayı Koru ve Doğaya Fidan Dik etkinliği düzenledi.

Osmaneli Orman İşletme Şefliği ve Osmaneli Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği etkinlikle Sakarya nehri kenarında bulunan Şehitler Parkına ağaç dikildi. Düzenlenen programda konuşan Osmaneli Orman İşletme Şefi Mücahit Ak, ormanların insanlığa gıda, yakıt, barınak, temiz hava, ilaç, gelir kaynağı, istihdam, dinlenme, peyzaj gibi maddi manevi birçok ekonomik, ekolojik, sosyal ve kültürel fayda sunan doğal bir kaynak olduğunu kaydetti. Ak, "Orman sevgisi, küçük yaşlarda başlar ve insan büyüdükçe artar. Sizlerin yapacağı çalışmalarla ormanlarımız artacak, topraklarımız erozyonla akıp gitmeyecektir. Türkiye'nin geleceğini aydınlatmak için yürüyoruz. Genç fidanlar olarak, yeni fidanlar diktiniz. Hepinizi kutluyorum. İçinizdeki ağaç sevgisiyle diktiğimiz fidanları inşallah birlikte büyütüp, koruyup yurdumuza geniş bir orman fidanlığı yetiştirmiş olacağız" dedi.

Düzenlenen etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Münür Şahin ise "Gelecek nesillerin "can suyu" olan fidanları toprakla buluşturdular. Sevgili çocuklar bugün hem eğlendiniz hem de çok önemli bir etkinliğe imza attınız. Hepinizin artık bu dünyada bir dikili fidanı, bir ağacı oldu. Umarım her biriniz kendiniz, aileniz, vatanınız ve milletiniz için ağaçlar gibi sağlam eserlere imzanızı atarsınız. Orman hemen oluşan bir doğa olayı değildir. Bir kuşak ağaç diker, yeni gelen bir kuşak ta gölgesinde dinlenir. Orman teşkilatımız bu gün de aynı gayretle çalışmalarını sürdürüyor, halkımızda destek verdiği müddetçe ülkemizin orman bakımından Osmaneli önemli bir ilçesi olarak daha da gelişecektir. Bu vesileyle bu etkinliği düzenleyen emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Etkinli, Sakarya Nehri kenarında Şehitler Parkına öğrenciler için ve protokol üyeleri için açılmış çukurlara fidanların dikilmesiyle sonlandırıldı.

Daha sonra, Belediyeye ait Sakarya Sosyal Hizmetler salonunda Osmaneli Orman İşletme Şefliği tarafından Ormanı Sev Doğayı Koru Doğaya Fidan Dik temalı tiyatro oyunu öğrencilere ve protokol üyelerine sunuldu.

Düzenlenen Orman Haftası etkinliğine; Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Osmaneli Belediye Başkan Yardımcısı Hayati Kaba, Osmaneli Orman İşletme Şefi Mücahit Ak, AK Parti İlçe Başkanı Yalçın Karaca, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci, Bilecik İŞKUR Müdürü Ayhan Tozan, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Osmaneli’de Orman Haftası ağaç dikilerek kutlandı

Osmaneli’de Orman Haftası ağaç dikilerek kutlandı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT