1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Osmangazi Köprüsü arsa fiyatlarını artırdı

Osmangazi Köprüsü arsa fiyatlarını artırdı

İstanbul-İzmir arasını 3.5 saate indirecek projeyle bölgedeki arsa fiyatları yükseldi.

Osmangazi Köprüsü arsa fiyatlarını artırdı

Türkiye"nin ulaştırma alanındaki en büyük yatırımlarının başında gelen ve kamuoyunda İstanbul-İzmir Otoyolu olarak bilinen Gebze- Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi"nin en büyük ayağını oluşturan Osmangazi Köprüsü"nün, dün açılışı gerçekleştirildi.

ARAZİLER DEĞER KAZANIYOR

Gebze"den başlayıp Osmangazi Köprüsü"nden Yalova, Bursa, Balıkesir, Manisa kentlerini izleyerek İzmir"e inen otoyolun geçtiği araziler her geçen gün değerleniyor.

Köprü ve bağlantı yollarının geçeceği güzergâhlarda yer alan arazilerin imar durumuna göre, 3 yıl öncesiyle karşılaştırıldığında bugün yüzde 150 oranında değerlendiği göze çarpıyor.

BURSA DA HAREKETLİ

Bir Gayrimenkul Değerleme şirketinin Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, şimdilerde Yalova ve Bursa"nın köylerinde ciddi bir hareketlilik olduğunu, 2019"da tamamlanacak İzmir"e kadar olan bağlantı yolunun Manisa ve İzmir çevresindeki arazilerde de değer artışı yaratacağını açıkladı.

Yapılan araştırmaya göre, Bursa ve Yalova"da tarla vasfındaki arsaların metrekare fiyatı 200 TL, Gebze"de 150 TL, Balıkesir"de 45 TL ve Manisa"da 35 TL"yi buldu. Yalova"daki gayrimenkul sektörünün de ivme kazandığını belirten Yazıcı, "Zaten bölge geçtiğimiz 3 yıldır artış trendinde ve bölgedeki arsa fiyatları yüzde 100"ün üzerinde artış gösterdi. Konut fiyatları Yalova"da yabancıların da ilgi duyduğu bazı bölgelerde son 5 yılda yüzde 100"e yakın artış gösterdi" ifadelerini kullandı.

YALOVA DEĞERLENDİ

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, Gebze-Dilovası"nın geçmişten gelen lojistik sanayi kimliğini katlayarak artırdığını, Balıkesir"in de lojistik açıdan orta vadede önemli bir adres olacağını açıkladı.

Sabah"ın haberine göre, bir Gayrimenkul şirketinin Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan ise Gebze"den ziyade Yalova"daki arazilerin değerlendiğine de dikkat çekerek, projenin geçeceği alanlardaki tarlaların büyük kısmının da imara açıldığını belirtti.

5 BİN KOUTLUK SUUDİ KÖYÜ KURULACAK

Yalova"da 5 bin konutluk proje yapmayı planlayan bir inşaat şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, "Osmangazi Köprüsü"nün açılışıyla birlikte hızlı bir hareketlenme yaşıyoruz. Bölgede arazi almak isteyenlerin bu dönemi iyi değerlendirmesinde fayda var" diye konuştu.

Barman, "Suudi Arabistanlı Kimma Huizama ile 2 milyar liralık proje için işbirliği yaptık. Yalova"da yapacağımız 5 bin konutluk projeye Körfez"den talep bekliyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.