1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. ÖSYM duyurdu! YKS tercih tarihleri belli oldu

ÖSYM duyurdu! YKS tercih tarihleri belli oldu

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, 2020-YKS tercihlerinin 6 Ağustos tarihinde başlayacağını duyurdu. Adaylar tercihlerini 6-14 Ağustos tarihleri arasında ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yapabilecek. Öte yandan Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları kılavuzu da bugün erişime açıldı.

ÖSYM duyurdu! YKS tercih tarihleri belli oldu

 Milyonlarca adayın merakla beklediği açıklama geldi. 2020 yılı YKS tercih tarihleri belli oldu. ÖSYM Başkanı Halis Aygün Twitter hesabında yaptığı açıklamada, ''2020-YKS tercihleri 6 Ağustos tarihinde başlayacaktır. Adaylarımız tercihlerini 6-14 Ağustos tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr’den yapacaklardır. Adaylarımıza hayırlı olmasını dilerim.'' dedi.

Öte yandan Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu da bugün yayımlandı.

2020 YKS TERCİH KILAVUZU

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS'nin sonuçları açıklandı. Adaylar sonuçlarına aşağıdaki linkten TC kimlik numaralarını girerek erişebilir.

YKS SONUÇ SORGULAMA EKRANI

MERKEZÎ YERLEŞTİRME İÇİN TERCİH İŞLEMİ NASIL YAPILACAK?

Adaylar, 2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna tercih süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden erişebileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.
Adaylar tercihlerini, T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile tercih süresi içinde ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapacaklar ve tercihlerini, internet üzerinden elektronik ortamda göndererek tercih bildirimini tamamlayacaklardır. Bunun dışında tercih bildiriminde bulunulamaz (posta, fax, elektronik posta vb.). Merkezimize posta vb. yollarla gönderilen tercih listeleri işleme alınmaz ve cevaplandırılmaz. Sadece elektronik ortamda yapılan tercihler geçerlidir.

Gülistan Başköy
Eğitim Editörü
HABERE YORUM KAT