1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. ÖSYM uygulamalarına e-Devlet şifresiyle giriş yapılabilecek

ÖSYM uygulamalarına e-Devlet şifresiyle giriş yapılabilecek

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, ''Adaylarımız ve sınav görevlilerimiz tarafından gelen talepler doğrultusunda, ÖSYM AİS ve ÖSYM GİS mobil uygulamalarımıza e-Devlet şifresi ile giriş yapabilme özelliğini de ekledik.'' müjdesini verdi.

ÖSYM uygulamalarına e-Devlet şifresiyle giriş yapılabilecek

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, adayların ve sınav görevlilerinin işlemlerini kolaylaştırmak adına yeni bir adım attıklarını bildirdi. Bu kapsamda adaylar artık e-Devlet şifreleriyle ÖSYM uygulamalarına giriş yapabilecek.

ÖSYM UYGULAMALARINA E-DEVLET ŞİFRESİYLE ERİŞİM KOLAYLIĞI

Adayların ve görevlilerin, ÖSYM AİS ile ÖSYM GİS uygulamalarına hızlı erişimlerini sağlayarak işlemlerini kolaylaştırmaları için mobil uygulamaların, bu yıl itibarıyla kullanımına sunulduğunu hatırlatan Aygün, mobil uygulamalarla adaylar ve sınav görevlilerinin AİS ve GİS sistemlerinde yer alan başvuru ve tercih yapma, sınav görevi tercih etme, iletişim bilgilerini güncelleme, bilgi kontrolü gibi tüm işlemlerini istedikleri yerde ve zamanda gerçekleştirebildiğini hatırlattı.

ÖSYM uygulamalarına e-Devlet şifresiyle giriş yapılabilecek

YENİLİKLER SÜRECEK

Adaylar ve görevliler için önemli bir yeniliği daha hayata geçirdiklerini belirten Aygün, "Adaylarımız ve sınav görevlilerimiz tarafından gelen talepler doğrultusunda, ÖSYM AİS ve ÖSYM GİS mobil uygulamalarımıza e-Devlet şifresi ile giriş yapabilme özelliğini de ekledik. e-Devlet şifresiyle ÖSYM Mobil uygulamalarımıza giriş yapmak isteyen adaylarımız ve görevlilerimiz 'e-Devlet ile Giriş' seçeneğine tıklayarak ÖSYM AİS ve ÖSYM GİS mobil uygulamalarımıza giriş yapabilecekler." bilgisini paylaştı.

Halis Aygün, ÖSYM Başkanlığı olarak teknolojik gelişmeleri sınav süreçlerine yansıtarak çalışmalara ve yeniliklere devam edeceklerini vurgulayarak, yeni uygulamanın adaylara ve sınav görevlilerine hayırlı olmasını diledi.

Gülistan Başköy
Haberler, Sondakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT