1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. ÖSYM'den DGS'ye giren adaylara önemli uyarı

ÖSYM'den DGS'ye giren adaylara önemli uyarı

ÖSYM, DGS'ye başvuran adayların 11-17 Ağustos 2020 tarihleri arasında eğitim bilgilerini kontrol etmelerini ve bu eğitim bilgilerini seçerek 17 Ağustos 2020 tarihi saat 16.00’ya kadar onaylamaları gerektiğini duyurdu.

ÖSYM'den DGS'ye giren adaylara önemli uyarı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) giren adaylara önemli uyarıda bulundu. Sistemdeki eğitim bilgilerinin adaylar tarafından kontrolü ve eğitim bilgisi seçme işlemi hakkında bilgi aktarıldı.

Buna göre, eğitim bilgilerinde eksiklik ve ya hata olduğunu düşünen adayların, mezun oldukları ya da olacakları yükseköğretim kurumları ile görüşerek eğitim bilgilerini YÖKSİS üzerinden düzelttirmeleri ve bu düzeltme işlemi sonrasında  11-17 Ağustos 2020 tarihleri arasında https://ais.osym.gov.tr/DGS/2020/1/BasvuruEgitimGuncelle adresinden düzelttirdikleri eğitim bilgilerini seçerek onaylamaları gerekiyor.

ÖSYM'den DGS'ye giren adaylara önemli uyarı

ÖSYM tarafından yapılan yazılı açıklamanın tam hali şöyle:

Eğitim bilgisi YÖKSİS’ e eklenemeyecek durumda olan adayların ise eğitim bilgilerini Kamu Kurumları İşletim Sistemi (KKİS) sistemi üzerinden okullarına işlettirmeleri ve sonrasında https://ais.osym.gov.tr/DGS/2020/1/BasvuruEgitimGuncelle adresinden bu eğitim bilgilerini seçerek 17 Ağustos 2020 tarihi saat 16:00’ya kadar onaylamaları gerekmektedir.

Adayların bireysel olarak veya yükseköğretim kurumlarının doğrudan Merkezimize yapacakları değişiklik/düzeltme talepleri kabul edilmeyecek ve cevaplandırılmayacaktır.

ÖSYM'den DGS'ye giren adaylara önemli uyarı

SON GÜN 17 AĞUSTOS

Eğitim bilgisi kontrol, seçme ve onaylama işlemleri 17 Ağustos 2020 tarihinde saat 16.00’da sona erecek olup adayların bu tarihler arasında yapmış olduğu son seçim dikkate alınacak ve bu eğitim bilgisine göre değerlendirme işlemleri yapılacaktır.

2020-DGS’ye başvuran tüm adayların eğitim bilgisi seçme işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Eğitim bilgisi kontrol, seçme ve onaylama işlemleri 17 Ağustos 2020 tarihinde saat 16.00’da sona erecek olup, bu tarihler arasında yapmış olduğu son seçim önem arz etmektedir. ÖBP’ ye ilişkin işlemlerin yapıldığı tarihte adayın aktif olan tek bir eğitim bilgisi varsa, bu eğitim bilgisi kullanılacaktır. Bu tarihte adayın birden fazla eğitim bilgisi varsa ve başvuruda seçmiş olduğu eğitim bilgisi, bu eğitim bilgileri arasında ise adayın bu eğitim bilgisi kullanılacaktır (Onay işlemi yapan veya yapmayan tüm adaylar için başvuruda kullanılan eğitim bilgisinin son eğitim bilgileri arasında olup olmadığının anlaşılmasında; ön lisans alan bilgisi kullanılacaktır.) Adayın başvuruda kullandığı eğitim bilgisi bu tarihte aktif eğitim bilgileri arasında bulunmuyor ise adayın en son mezun olduğu eğitim bilgisi kullanılacaktır.

DGS KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM'den DGS'ye giren adaylara önemli uyarı

Gülistan Başköy
Eğitim Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT