1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. ÖSYM duyurdu! ALES'in başvuruları yeniden alınacak

ÖSYM duyurdu! ALES'in başvuruları yeniden alınacak

ÖSYM tarafından yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020-ALES/1) için başvuruların yeniden alınacağı duyuruldu. Ayrıca daha önce başvuru yapan adaylardan sınav merkezi tercihini değiştirmek isteyenler de  sınav merkezi tercihlerini güncelleyebilecek.

ÖSYM duyurdu! ALES'in başvuruları yeniden alınacak

Ölçe Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2020-ALES/1 sınavı için yeni başvuru alınması ve sınav merkezi tercihlerinin güncellenmesi hakkında bir duyuru yayımladı.

Yapılan yazılı açıklamaya göre, Lisansüstü (yüksek lisans) eğitime başvuracak kişilerin ve akademik personel kadrolarına (araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, okutman, uzman çevirici gibi) atanmak isteyen adayların girmesi gereken ALES  için 2-6 Temmuz 2020 tarihleri arasında yeniden başvuru alınacak.

13-23 Mart 2020 tarihleri arasında başvuruları alınan 2020 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020-ALES/1) için 2-6 Temmuz 2020 tarihleri arasında yeniden başvuru alınacaktır.

Adaylar başvurularını, başvurunun son günü mesai saati bitimine kadar ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden veya başvurunun son günü saat 23.59’a kadar ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden https://ais.osym.gov.tr  yapabileceklerdir.

ÖSYM duyurdu! O sınavın başvuruları yeniden alınacak

SINAV ÜCRETLERİ İÇİN SON GÜN 7 TEMMUZ

Sınav ücreti, 2-7 Temmuz 2020 tarihleri arasında (banka şubesinden ödeme yapacak adaylar için 7 Temmuz 2020 tarihi mesai saati bitimine kadar; ÖSYM'nin internet sayfasında e-İŞLEMLER'de yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak adaylar ile banka ATM’leri ve online bankacılık üzerinden ödeme yapacak adaylar için 7 Temmuz 2020 tarihi saat 23.59'a kadar) yatırılacaktır.

Sınava 13-23 Mart 2020 tarihleri arasında başvuru yapan adaylardan sınav merkezi tercihini değiştirmek isteyen adaylar da 2-6 Temmuz 2020 tarihleri arasında ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden https://ais.osym.gov.tr sınav merkezi tercihlerini güncelleyebileceklerdir.

ÖSYM duyurdu! O sınavın başvuruları yeniden alınacak

Gülistan Başköy
Haberler, Sondakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT