1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Otizimli çocuklara farkındalık sergisi

Otizimli çocuklara farkındalık sergisi

Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin otizmli çocuklara farkındalık oluşturmak amacıyla otizmli öğrencilerle...

Otizimli çocuklara farkındalık sergisi

Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin otizmli çocuklara farkındalık oluşturmak amacıyla otizmli öğrencilerle birlikte yaptıkları resimleri sergiledi.

Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, bu kez Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde otizm tanısı konmuş öğrencilerle Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin birlikte hazırladığı resim sergisine kapılarını açtı. Sergide, "Yaşamın ilk üç yılı içinde ortaya çıkan ve yaşam boyu devam eden, sosyal etkileşim, sözel ve sözel olmayan iletişimde problemler, tekrarlayıcı davranış ve kısıtlı ilgi alanları ile kendini gösteren, karmaşık gelişimsel bir bozukluk" olarak tanımlanan otizmli öğrenciler ile lise öğrencilerinin birlikte yaptıkları birbirinden ilgi çekici resimler büyük beğeni gördü.

Sergide ayrıca, işaret dili eğitmenleri, engelliler için kısa film olarak hazırlanan bir kamu spotunu AVM'ye gelenlere farkındalık oluşturmak amacıyla işaret dili ile anlattı.

Otizimli çocuklara farkındalık sergisi

Otizimli çocuklara farkındalık sergisi

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT