1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. "OttoLock ile anahtar taşımaya son"

"OttoLock ile anahtar taşımaya son"

Turkcell'in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı'nın yeni projesi "OttoLock Akıllı Kilit Sistemi" oldu.

"OttoLock ile anahtar taşımaya son"

Turkcell'in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı'nın yeni projesi "OttoLock Akıllı Kilit Sistemi" oldu. Proje ile akıllı telefonlar üzerinden sadece tek bir tuş ile kapı kilitlemek, kilidi açmak ve misafirler için sanal anahtar oluşturmak mümkün olacak.

Turkcell'in girişimcileri, destekçilerle buluşturduğu kitlesel fonlama platformu Arıkovanı'nda, desteğe açılan yeni projesi "OttoLock Akıllı Kilit Sistemi" oldu. Sistem, akıllı telefonlar üzerinden sadece tek bir tuşla kapı kilitlemeyi, kilidi açmayı ve farklı kullanıcılar için sanal anahtar oluşturmayı mümkün kılıyor. Yapılan açıklamada, proje ile kapınızın iç kısmındaki kilit üzerine yerleştirilen bir cihaz ile cep telefonunu bluetooth üzerinden eşleştiriyor. Sonrasında eve giriş çıkışlar için artık sadece cep telefonu kullanılabilir hale geliniyor.

Sanal anahtar gönderimi

Temizlikçiye, arkadaşlara, aile bireylerine ayrı ayrı anahtar yaptırmaya gerek bırakmayan sistemde, ev sahibi nerede olursa olsun, cep telefonundan kişilere "sanal anahtarlar" gönderip ya da önceden cep telefonlarını uygulama ile eşleştirip bu kişilerin eve girişlerini sağlayabiliyor. Aynı zamanda eve kimin ne zaman geldiğini belirleyebilen ve ana kullanıcıyı anında bilgilendiren sistem, kişilere istenen zaman aralıklarında giriş ve çıkış izinleri de tanımlayabiliyor.

Elektrik kesintisinden etkilenmiyor

Cihaz pille beslendiği için, elektrik kesintisi sistemde bir aksaklık oluşturmadığı belirtilirken, hatta pil azaldığında cihaz cep telefonuna mesaj göndererek değişim talep ediyor. Özel tasarım dişli sistemiyle cep telefonunun yanında arzu edildiği zaman mevcut metal anahtarlar ile de giriş çıkış yapılabiliyor.

Güvenli, montajı kolay ve şık

Cihazın komutları için bluetooth eşleştirmesi kullanıldığı için siber güvenliği sağlıyor. Montajı da gayet kolay olan sistemde farklı dış kılıflar sayesinde de her zevke uygun şık bir tasarımı var.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT