1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Oturduğu Evi Yaktı

Oturduğu Evi Yaktı

Oturduğu Evi Yaktı
      Sultanbeyli'de bir kişi önce annesini dövdü ardından oturdukları evi yaktı. Televizyon ve koltukları camdan aşağı atan adam polis tarafından gözaltına alındı.
 
      Battalgazi Mahallesi Yıldırım caddesi üzerindeki 5 katlı binanın üçüncü katında meydana gelen olay iddialara göre şöyle oldu. 28 Yaşındaki Çetin Demir evde annesi Nurhayat Demir ile tartışmaya başladı. Annesini yumruklayıp döven Çetin Demir ardından eline bir bıçak aldı. Oğlunun kendisini bıçaklamasından korkan kadın kendini koridora atıp alt kattaki komşusuna sığındı. Kontrolünü kaybeden Çetin Demir evdeki eşyaları ateşe verdi. Daireden dumanlar yükseldiğini gören apartman sakinleri hemen itfaiye ve polis ekiplerine haber verdi. Kısa süre sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etmeye çalışırken Çetin Demir evdeki eşyaları dışarı atmaya başladı. Polisin uyarılarına aldırış etmeyen Çetin Demir koltuk ve televizyonu da üçüncü kattan aşağı attı. Mahallede büyük panik yaşanmasına neden olay sırasında apartman sakinleri kendilerini dışarıya attı.
 
      Polis camdan eşyaları atmaya devam eden Çetin Demir'in dalgınlığından faydalanıp Demir'i kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı. Gözaltına alınan Çetin Demir polis merkezine götürülürken itfaiye ekipleri de yangını söndürdü. Büyük korku yaşayan anne Nurhayat Demir ise, "Oğlum evi yaktı, neden yaptığını bilmiyorum, bana vurdu.Sonra bıçak aldı,bıçağı aldıktan sonra ben kaçtım. Alt kattaki komşuya sığındım" dedi. Yüzünde öz oğlunun vurduğu yumruktan oluşan morluğu gösteren talihsiz kadın "ben şikayetçiyim ondan, onu hiç affetmem, onun işi yok benimle artık. Ona en ağır cezayı versin devlet, nedir bu ya" diye konuştu. Kirada oturan Nurhayat Demir'in oğlu tarafından yakılan evindeki eşyaların tamamen kül olduğu görülürken talihsiz kadın kendisine uzanacak bir yardım eli bekliyor

HABERE YORUM KAT