1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Oyuncak Adam lakaplı seri katil yaptığıyla ülkede panik yarattı

Oyuncak Adam lakaplı seri katil yaptığıyla ülkede panik yarattı

Meksika'da ‘Oyuncak Adam’ anlamına gelen ‘El Juguetero’ lakaplı bir seri katil ülkede panik yarattı. Bu seri katil otomobil hırsızlarını öldürüyor ve cesetlerin üzerine adlarının karıştığı araç soygunları miktarında oyuncak otomobil bırakıyor.

Oyuncak Adam lakaplı seri katil yaptığıyla ülkede panik yarattı

Meksika psikopat bir seri katil olayıyla çalkalanıyor

Meksika'da inanılmaz bir seri katil vakası yaşanıyor. Her şey 4 Ağustos’ta polisin üzerine oyuncak otomobiller bırakılmış bir ceset bulmasıyla başladı. O tarihten itibaren 20-30 yaşlarında 4 kişi daha aynı şekilde öldürüldü.

Kurbanların sicilleri incelendiğinde hepsinin ortak bir noktası bulundu: Hepsi otomobil hırsızıydı. Bırakılan oyuncaklar da adlarının karıştığı otomobil soygunlarıyla eş miktardaydı. Katilin, otomobil hırsızlarını öldürmek için sistemli hareket ettiği belirlendi. İspanyolca’da ‘Oyuncak Adam’ anlamına gelen ‘El Juguetero’ lakabı takılan seri katilin yakalanması için özel ekip kuruldu.

Oyuncak Adam lakaplı seri katil yaptığıyla ülkede panik yarattı

SERİ KATİL NEDİR?

Seri katil, aynı şekilde ve aynı yöntemlerle 30 günden daha uzun bir zaman diliminde üç ve üçten fazla cinayet işleyen kişilere denir. Her çok sayıda cinayet işleyen seri katil olarak adlandırılamaz.Örneğin ani bir cinnet geçirerek önüne geleni öldüren bir kişi seri katil değildir. Seri katil, ne yapacagini onceden bilen, buyuk ihtimalle seri katil olmayi isteyen ve bundan yogun bir haz alan insandir. Seri katiller,durdurulana,ölene veya misyonunu tamamlayana kadar öldürmeye devam ederler,ancak her cinayetlerinden sonra bir sakinlesme donemine girerler. Bu bekleme dönemleri kimi katile gore birkac gun, kimine gore de bir kaç yil olabilir. Bu kişilerde karakter ve kişilik bozukluğunun bulunduğu söylenir. Tarihçi kriminolojistler tarih boyunca birçok kendine has seri katil olayının olduğunu ancak bunların doğru bir şekilde kaydedilmediklerini düşünmektedirler. Bazı kaynaklar kurtadam ve vampir hikayelerinin kaynağının ortaçağda yaşamış ve zamanla efsaneleşmiş seri katillerden esinlenildiğini vurgulamaktadırlar.Tarihte seri katil olarak adlandırılan ilk kişiler Gilles dö Rais ve Elizabeth Bathory'dir.15.ci yüzyılda Avrupa'nın en varlıklı kişilerinden olan Gilles de Rais, köylü çocukları, özellikle de genç erkekleri, çevre köylerden toplayıp şatosuna davet ediyor ve daha sonra cinsel tacizde bulunuyor ve öldürüyordu. Tahmini kurban sayısının 140 ile 800 arasında olduğu tahmin edilmektedir.Macar aristokrat Elizabeth Báthory ise 1610 yılında tutuklanıncaya kadar 650'ye yakın kız çocuğuna ve genç kadına işkence edip öldürmüş ve gençlik iksiri olarak gördüğü kanlarıyla banyo yapmıştır. Tüm zamanların en meşhur seri katili olarak ise 1888 yılında Londra'da 20 hayat kadınını vahşice öldüren karındeşen jack'tir. Karındeşen Jack Kurbanlarını önce boğazlayarak etkisiz hale getiriyor daha sonra da boğazını kulaklarına kadar kesiyordu.

HABERE YORUM KAT