1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Oyunlarla ’İnsan Hakları’ eğitimi

Oyunlarla ’İnsan Hakları’ eğitimi

Edirne Belediye Başkanlığı bünyesinde kurulan Edirne Akademi'nin, Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla düzenlediği çocuk etkinliğinin ikincisi Beykent...

Oyunlarla ’İnsan Hakları’ eğitimi

Edirne Belediye Başkanlığı bünyesinde kurulan Edirne Akademi'nin, Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla düzenlediği çocuk etkinliğinin ikincisi Beykent Koleji'nde gerçekleştirildi.

Edirne Belediyesinin bünyesinde kurulan Edirne Akademinin, Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle hayata geçirdiği çocuk etkinliğinin ikincisini özel bir okulda gerçekleştirdi. İlkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen etkinlikte ilk olarak, 10 Aralık 1948 yılında BM Genel Kurulu'nun Paris'te yapılan oturumunda kabul edilen 30 maddelik bildiri ile 1950 yılından itibaren kutlanmaya başlanan Dünya İnsan Hakları Günü hakkında bilgiler verdi.

Daha sonra öğrenciler, Edirne Akademi tarafından hazırlanan kentin İnsan Hakları Haritası Oyunu'nu oynayarak hem bugün sahip oldukları hakları pekiştirme hem de yine Edirne Akademi tarafından hazırlanan maketlerle yaşadıkları kenti daha yakından tanıma imkanı buldu. Etkinlikte ayrıca Gözler Bağlı Oyunu da oynandı. Oyunda öğrenciler gözleri bağlı bir şekilde cansız mankeni giydirmeye çalıştı. Oyunla öğrencilerin, engellilerin yaşadıkları zorlukları anlaması ve onlara nasıl davranılması gerektiği konusunda bilinçlendirilmesi hedeflendi.

Daha sonra etkinliğe katılan öğrencilere sertifikaları takdim edildi.

Oyunlarla ’İnsan Hakları’ eğitimi

Oyunlarla ’İnsan Hakları’ eğitimi

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT