1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Öz; “Önce tarihimizi gözden geçirip sonra sandığa gidelim”

Öz; “Önce tarihimizi gözden geçirip sonra sandığa gidelim”

AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz ve Yönetim Kurulu üyelerinin Erzurum ilçelerine yaptığı referandum çalışmaları devam ediyor.

Öz; “Önce tarihimizi gözden geçirip sonra sandığa gidelim”

AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz ve Yönetim Kurulu üyelerinin Erzurum ilçelerine yaptığı referandum çalışmaları devam ediyor. Yönetim Kurulu üyelerinden Abdurrahman Tekintongaç, Battal Alpkılıç, Şakir Atalay, Ömer Faruk Avcı, Celal Aras ve Samih Kavaz ile birlikte ilk olarak Köprüköy'e çıkarma yapan il Baykanı Mehmet Emin Öz, burada Ak Parti İlçe Başkanı Rıdvan Karasu tarafından karşılandı. Karasu'nin ilçe binasında ağırladığı yönetim kuruluna çok sayıda partilide iştirak etti. Sonrasında Köprüköy Belediyesine giden yönetim kurulu Başkan Osman Belli tarafından ağırlandı. Başkan Belli'nin Köprüköy halkının referandum çalışmalarında oldukça müspet bir eğilimde olduğunu söyledi. Belli açıklamasında Köprüköy'den yeni bir rekor geleceğinin sözünü verdi. Aynı zamanda MHP ilçe binasına da giden Başkan Öz, MHP İlçe Başkanı ile de görüşerek çalışmalarında başarılar diledi. Köyrüköy gezisinin ardından Pasinler'e giden il yönetimi Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu ve ilçe başkanı Rahmi Kaya'nın misafiri oldular. İlçe halkı taragından ilçe girişinde sevgi gösterileri ile karşılanan yönetim kurulu üyeleri daha sonra akşam saatlerinde Erzurum şehir merkezine dönüş yaptılar.

ÖZ; ÖNCE TARİHİMİZİ GÖZDEN GEÇİRİP SONRA SANDIĞA GİDELİM

Gittiği her yerde özellikle yakın siyasi tarihten bilgiler vererek 16 Nisan Halk oylamasının önemini anlatan Ak Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin de içinde olduğu Yeni Anayasa'nın değişiminin zorunluluğunu dile getirdi. İl Başkanı Öz, "Artık 1982 vesayet anayasası ülkemizin kalıplarına uymamaktadır. Her parlamento tarafından yapılan değişiklikler ile yamalı bohça haline gelen bu anayasa artık tarih olmak zorundadır. Zira ülkemiz her geçen gün büyüdükçe bu vesayet ayağımıza dolanmaktadır. Herkesin öncelikle tarihini çok iyi bilmesi zorunludur. Sandığa gitmeden önce geçmiş yıllardaki ülkemizin kayıplarının gözden geçirilmesi gerekmektedir. Hayır demek için direten vatandaşlarımızın da tercihi elbette ki en doğal yasal hakkıdır. Fakat körü körüne hayır diyerek geleceğimizin karartılmasına müsaade etmesinler. " şeklinde konuştu.

STK'LAR YÜZDE 90 TAMAM DİYOR

AK Parti il yönetimi daha sonra akşam saatlerinde Şehir ve Kültür Araştırmaları Derneği'ne giderek Başkan Vedat Eğillmez ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Erzurum Şube Başkanı Murat Ertaş ile bir araya geldiler. Başkanlardan halk oylamasında "evet" desteği sözü alan il Başkanı Mehmet Emin Öz, Sivil Toplum Örgütlerinin tamamına yakınından aldıkları desteklerden duydukları memnuniyeti dile getirdi. İl Başkanı Öz, halkın en güzel tercümanlığını yapan bu kurumların sorunlarının da çözümü için yakından alakadar olacağının da sözünü verdi.

Öz; “Önce tarihimizi gözden geçirip sonra sandığa gidelim”

Öz; “Önce tarihimizi gözden geçirip sonra sandığa gidelim”

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT