1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ozanlar okul okul gezerek madde bağımlılıklarının zararlarını türkülerle anlatıyor

Ozanlar okul okul gezerek madde bağımlılıklarının zararlarını türkülerle anlatıyor

Şanlıurfalı halk ozanları, Yeşilay tarafından organize edilen çalışmayla kent merkezindeki okulları gezerek, öğrencilere madde bağımlılıklarının...

Ozanlar okul okul gezerek madde bağımlılıklarının zararlarını türkülerle anlatıyor

Şanlıurfalı halk ozanları, Yeşilay tarafından organize edilen çalışmayla kent merkezindeki okulları gezerek, öğrencilere madde bağımlılıklarının zararlarını türkülerle anlatıyor.

Yeşilay Şanlıurfa Şubesi tarafından ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla Şanlıurfa'da halk ozanları, okul okul gezerek öğrencilere madde bağımlılıklarının zararlarını türkülerle anlatıyor. İlk olarak Atatürk İlkokulu'nda gerçekleşen programa Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik, İl Müftüsü İhsan Açık ile okul yönetimi ve öğrenciler katıldı.

Madde bağımlılığının zararlarının anlatıldığı programda, Şanlıurfalı halk ozanlarından Aşık Mehmet Batur, Aşık Kul Cemali Kılıç ile Aşık Reşat Yanıkses birbirinden güzel türkülerini öğrenciler için seslendirdi. Öğrencilerin alkış tutarak eşlik ettiği türkülerle hep bir ağızdan "uyuşturucuya hayır" sloganı atıldı.

Program sonrası açıklamalarda bulunan Halk Ozanı Aşık Mehmet Batur, Yeşilay'ın daveti üzerine gönüllü olarak İstanbul'dan geldiğini belirterek, "Atasözümüz diyor ki çağrılmadığın yere görünme, çağrıldığın yere de erinme. Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik Hocamız bizi çağırdı, ben de seve seve geldim. Sigaraya da karşıyız, alkole de karşıyız. Onu dile getirmeye çalıştık" şeklinde konuştu.

Bu tür programların süreceğini aktaran Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik, "6 yıldır Şanlıurfa'da kimi zaman öğrencilerimizle, kimi zaman vatandaşlarımızla, kimi zaman sivil toplum kuruşları ve basınla sık sık bir araya gelerek, kötü alışkanlıklara karşı çalışmalar yapıyoruz. Bu manada, sevgili öğrencilerimizi hiçbir zaman örgütlere yem etmeyeceğimizi tekrarlıyorum" dedi.

Programda bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Şerafetin Turan İse öğrencileri sağlıklı ve başarılı bir şekilde geleceğe hazırlamak için ellerinden gelen gayreti gösterdiğini ifade etti.

Yeşilay tarafından sürdürülen çalışmanın kent merkezindeki farklı okullarda devam edeceği belirtildi.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT