1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Özel bir okulun bağışladığı akülü sandalye sahibine teslim edildi

Özel bir okulun bağışladığı akülü sandalye sahibine teslim edildi

Süleymanpaşa Belediyesi'nin sosyal sorumluluk projeleri Tekirdağ'daki diğer kurumlara örnek olmaya devam ediyor.

Özel bir okulun bağışladığı akülü sandalye sahibine teslim edildi

Süleymanpaşa Belediyesi'nin sosyal sorumluluk projeleri Tekirdağ'daki diğer kurumlara örnek olmaya devam ediyor. Hayırsever kişi ve kurumlar, bağışlarının doğru adreslere ulaştırılmasında Süleymanpaşa Belediyesi'ni partner olarak seçiyor.

Tekirdağ'da bir özel okul, Green Day İyilik Hareketi adını verdikleri sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi (SEKOMER) aracılığıyla engelli bir vatandaşa akülü sandalye hediye etti. Akülü sandalye, Süleymanpaşa Belediyesi Sahil Hizmet Binası toplantı salonunda düzenlenen törenle ihtiyaç sahibi vatandaşa teslim edildi.

Törende Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, SEKOMER Sorumlusu Şerife Türüdü ile Aka Koleji Müdiresi Gülay Çınar ve okulun Okul Aile Birliği Başkanı Nihal Pehlivanoğlu katılırken, engelli vatandaş ve annesi de hazır bulundu.

Okul Müdürü Gülay Çınar teşekkür etti

Törende konuyla ilgili bir açıklamada bulunan özle okulun Müdiresi Gülay Çınar, "Okulumuzda Green Day İyilik Hareketi başlığı altında öğrencilerimiz, velilerimiz ve kurumumuz işbirliği ile sosyal sorumluluk projeleri geliştiriyoruz. Bu kapsamda bir kahvaltı organize ettik. Velilerimizle bu kahvaltıda bir araya geldik. Kahvaltıdan elde edilen gelirle de bir akülü sandalye satın aldık. Bu akülü sandalyeyi de gerçekten ihtiyacı olan birine ulaştırmak için SEKOMER ile irtibata geçtik. Bizimle çok ilgilendiler. Başta Belediye Başkanımız Ekrem Eşkinat olmak üzere emeği geçen herkese okulumuz adına teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

"Belediye ve kent olarak birlikte hareket ediyor, engelleri birlikte kaldırıyoruz"

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat da yaptığı açıklamada, "Belediye olarak ilk günden beri hedefimiz Süleymanpaşa'yı engelsiz kent haline getirmek. Bu doğrultuda çalışmalar yapıyoruz. Ancak biz bu çalışmaları vatandaşlarımızla, kentimizde faaliyet gösteren her türlü kurumla işbirliği içinde el ele gerçekleştirmekten yanayız. Bunu da yine göreve geldiğimiz ilk günden beri dile getiriyoruz. Üç yılın sonunda görüyoruz ki artık bu bilinç Süleymanpaşa'da yerleşti. Belediye ve kent olarak birlikte hareket ediyor, engelleri birlikte kaldırıyoruz. Bağışta bulunan özel okulumuza da bu duyarlı davranışlarından ötürü teşekkür ediyor, benzer çalışmaların devamını diliyorum" ifadelerine yer verdi.

'Engelsiz Kart" geliyor

Başkan Eşkinat, törende bir de müjde verdi. Süleymanpaşa Belediyesi'nin ilçede yaşayan 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik Olgun Kart uygulamasının kapsamının genişletilmesi için bir süredir çalışmaların sürdüğünü ifade eden Eşkinat, "Bildiğiniz gibi Olgun Kart uygulamamızla kentimizde yaşayan 65 yaş üstü vatandaşlarımıza Mutlu Kent Aile Çay Bahçelerimizde her gün ilk çayı biz ikram ediyoruz. Bir süredir bu uygulamanın kapsamını genişletmek için çalışmalar yapıyoruz. Bugün itibariyle çalışmalarımızı tamamladık ve 27 Mart Pazartesi gününden itibaren Olgun Kart avantajlarından Süleymanpaşa'da yaşayan bütün engelli vatandaşlarımız da yararlanmaya başlayacak. Yeni bir uygulama olarak Engelsiz Kart dağıtımımıza başlıyoruz. Engelsiz Kart ile artık Mutlu Kent Aile Çay Bahçelerinde engelliler için de her gün ilk çaylar Süleymanpaşa Belediyesi'nin ikramı olacak. Engelli vatandaşlarımız evlerinde kapalı kalmasın. Sokağa çıksın. İnsanlarla kaynaşsın. Süleymanpaşa, her türlü engelin yanında farklı olanlarımızla iletişim engellerinin de ortadan kalktığı bir kent olsun istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz" açıklamasında bulundu.

Engelsiz Kart başvurularının, Süleymanpaşa Belediyesinin Ortacami Mahallesi Yeni Çarşı Sokak'ta bulunan Ek Hizmet Binasındaki Bilgi İşlem Müdürlüğünden yapılabileceği belirtilirken, Engelsiz Kart almak isteyen vatandaşların engel durumlarını belirten raporları ile belirtilen adrese başvuruda bulunabilecekleri hatırlatıldı.

Özel bir okulun bağışladığı akülü sandalye sahibine teslim edildi

Özel bir okulun bağışladığı akülü sandalye sahibine teslim edildi

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT