1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. Özlem Zengin kimdir? Nereli ve kaç yaşında? | Özlem Zengin neden tehdit ediliyor?

Özlem Zengin kimdir? Nereli ve kaç yaşında? | Özlem Zengin neden tehdit ediliyor?

Özlem Zengin kimdir? Birçok internet kullanıcısı Zengin'in katıldığı bir televizyon programında sosyal medya üzerinde tehdit edildiğini açıklamasının ardından bu sorunun cevabına ulaşmak için arama yapmaya başladı. Peki Özlem Zengin kimdir? Nereli ve kaç yaşında? | Özlem Zengin neden tehdit ediliyor? İşte detaylar.

Özlem Zengin kimdir? Nereli ve kaç yaşında? | Özlem Zengin neden tehdit ediliyor?

Özlem Zengin kimdir? Birçok kişi Özlem Zengin'in katıldığı bir televizyon programında sosyal medya üzerinde tehdit içerikli mesajlar aldığını belirtmesi sonrası arama yapıyor. Peki Özlem Zengin kimdir? Nereli ve kaç yaşında? | Özlem Zengin neden tehdit ediliyor? Ayrıntılar haberimizde...

ÖZLEM ZENGİN KİMDİR?

Özlem Zengin, 9 Eylül 1969'da tokatta doğmuştur. Avukat ve siyasetçidir.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuş. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Din Sosyolojisi alanında yüksek lisans yapmıştır. Serbest avukat olarak çalışmış, medya alanında çalışmalar ve televizyon programları yapmıştır.

2012-2015 yıllarında Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı olmuştur. 2016-2018 yılları arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı olarak görev yapmıştır.

25. dönem İstanbul, 27. dönem Tokat milletvekilidir. Temmuz 2018 itibarıyla Adalet ve Kalkınma Partisi grup başkanvekilidir.

Özlem Zengin, 3 çocuk annesidir.

ÖZLEM ZENGİN NEDEN TEHDİT EDİLİYOR?

AK Parti Grup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin, bir televizyon programına katıldı.

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, yeni infaz düzenlemesi ile ilgili konuştu. Zengin, düzenlemenin ağır ceza ve terör gibi suçlamaları kapsamadığını ifade etti.

Bazı hukuk insanlarının, düzenlemenin Anayasa Mahkemesi'nden döneceğini söyleyerek yaptığı itirazları gördüğünü ve okuduğunu dile getiren Zengin, hukukçuların raporlarında atılan bu adımın "af" olarak geçtiğini, ancak bunun bir af olarak değerlendirilemeyeceğini söyledi. Daha önceki benzer düzenlemelere atıfta bulunan ve Anayasa Mahkemesi'nin bunları onayladığını belirten Zengin, bu düzenleme için itiraz olsa bile, diğer uygulamalar göz önüne alındığında Anayasa Mahkemesi'nin bu düzenlemeyi de onaylamasını beklediğini kaydetti.

"Rahşan Affı" örneğini vererek bazı kesimlerin itirazlarına da cevap veren AK Partili Zengin, "Asla... Bu düzenleme, kesinlikle Rahşan Affı gibi olmayacak" dedi.

Zengin, sosyal medya üzerinden ölüm tehditleri aldığını da söyledi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT