1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Özyavuz Aday Adayı Oldu

Özyavuz Aday Adayı Oldu

Özyavuz Aday Adayı Oldu
      CHP Pendik Belediye Meclis Üyesi Av.Tuncer Özyavuz, belediye başkanlığı aday adaylığı için ilçe binasında örgütün huzuruna çıktı.
 
      Tuncer Özyavuz,  ilçe başkanı Halit Temiz ile birlikte çıktığı kürsüde önce mevcut hükümetin uygulamalarını uzun uzun eleştirdi. Av. Özyavuz, konuşmasında, "AK Parti bu ülkenin başına yerel seçim başarılarıyla geldi. Bizde yerel yönetimlerde bu başarıyı sağladığımız taktirde ülke yönetimini de alacağımıza yürekten inanıyorum." dedi.
Pendik Belediyesi'nin icraatlarını çok başarısız bulan Özyavuz, "Özellikle imar uyugulamaları vatandaşı canından bezdirdi. AK Parti zihniyetindeki belediye yönetiminden kurtulmanın yolu sosyal demokratların yerel yönetimlerde
iktidara gelmesiyle olacaktır. Bu konu oldukça elzemdir."
 
      Av.Tuncer Özyavuz, fakir bir ailenin çocuğu olduğunu, buna rağmen ülkenin en iyi okullarında okuduğunu, devletin parasız yatılı yurtlarında kaldığını, hiç bir kuruş ödemeden tahsilini tamamlama imkanı bulduğuna dikkat çekti. Bunun içinde bu millete, ülkeye kendisini borçlu hissettiğini bundan dolayı da siyaseti hizmet aracı olarak seçtiğini ifade etti.
 
TEPEDEN İNME ADAYA SON
 
      Özyavuz son olarak, "Artık CHP'de Pendik Belediye Başkanlığı için tepeden inme, parası olan, genel merkez tarafından örgüte sorulmadan atanan aday devri kapanmıştır. Bu örgüt, artık bu tür davranışlara pirim vermeyecek. Kendi içinden bir aday çıkaracaktır. Bu adayla da belediye seçimlerinde mutlak başarılı olacaktır." diyerek aday adaylığını resmen açıkladı.

HABERE YORUM KAT