1. HABERLER
  2. ÇALIŞMA HAYATI
  3. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi personel alımı 2021: Sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler?

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi personel alımı 2021: Sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler?

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde istihdam edilmek üzere hemşire, röntgen teknisyeni, sağlık teknikeri, avukat ve sağlık personeli kadrolarında 51 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Pamukkale Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler? Başvurular ne zaman? Nasıl başvuru yapılır?

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi personel alımı 2021: Sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler?

Resmi Gazete'de yayımlanan Pamukkale Üniversitesi personel alımı ilanında başvuru detaylarına yer verildi. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne 51 sözleşmeli personel alımı için başvuru detayları haberimizde...

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU NE ZAMAN?

Pamukkale Üniversitesi 51 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Başvurular 22 Mart 2021 tarihinde başladı. Öte yandan başvuru Bitiş tarihi de 5 Nisan 2021 olarak belirlendi. 

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar başvurularını Pamukkale Üniversitesi'nin www.pau.edu.tr adresinden çevrim içi olarak gerçekleştirilecek. Şahsen ve posta yolu ile yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği duyuruldu. 

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU ŞARTLARI  NELER?

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi 2021 sözleşmeli personel alımı ilanında belirtilen şartlar şöyle;
 
Genel Şartlar: 

*Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

*657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
3- 657 sayılı Kanun’unun 53. madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak.

*Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar ve kamu görevine iadesi reddedilenler başvuruda bulunamaz.

*Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak./Askerlik hizmetini yapmış olmak ya da muaf olmak.

*2020 yılı KPSS (B) grubu (KPSS(P3), KPSS (P93), KPSS(P94)) sınav sonuç belgesine sahip olmak.

*Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

*Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumumun bulunmaması.

*657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi gereğince sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile
belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

*Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 6. maddesi gereğince “İşe alınması açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini taşımadığının sonradan anlaşılması, işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini sonradan kaybetmesi…” hallerinde hizmet sözleşmesi kurumca tek taraflı olarak feshedilir. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT