1. HABERLER
  2. KORONAVİRÜS
  3. Pandemide asla yapılmayacak şeyi yaptı! Poşeti açmak için elini diliyle ıslatan pazarcıya hem tepki, hem ceza

Pandemide asla yapılmayacak şeyi yaptı! Poşeti açmak için elini diliyle ıslatan pazarcıya hem tepki, hem ceza

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle yaş meyve ve sebze ile fide satışı yapan pazar yerleri bugün, saat 10.00 itibariyle açıldı. Aynı zamanda ekiplerin koronavirüs denetimleri de devam etti. Edirne'de yaşanan olayda, poşetleri açmak için ellini diliyle ıslatan esnafa ceza kesildi.

Pandemide asla yapılmayacak şeyi yaptı! Poşeti açmak için elini diliyle ıslatan pazarcıya hem tepki, hem ceza

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle bugün ülke genelinde pazarlar kuruldu. Bayram öncesinde alışverişe çıkan vatandaşlar eksiklerini giderdi. Aynı zamanda pazarlarda ekiplerin pandemi denetimleri de devam etti. Edirne'de pazarcı esnafına poşet açma cezası yazıldı. 

Pandemiyi unutup, poşetleri açmak için ellerini diliyle ıslatan esnaf cezayla karşılaştı. Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi'nde yaşanan olayda poşetleri açmak için ellerini ağzına götüren ve maske takmayan aynı zamanda kimliği de yanında olmayan esnaf, kimlik tespiti ve cezai işlem için emniyete götürüldü.

"ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK" 

Tarım ve Orman İlçe Müdürü Gökhan Kıyım, "Bu daha kötü. Neden tükürüyorsun ki? Özrün kabahatinden büyük. Bu poşet kenarından açılıyor" dedi. Pazarcı ve ekipler arasında yaşanan diyalog sonucu cezadan kurtulamayan esnaf, poşetleri açamadığını ve bu hareketi yapmaya mecbur olduğunu söyleyerek kendini savundu.

Öte yandan denetimlerin titizlikle yürütüldüğü pazarlarda vatandaşlar da sosyal mesafeleri korumaları yönünde sık sık uyarıldı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
1
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT