1. YAZARLAR
  2. İbrahim Şahin
  3. Paralel Yapıyla Bağlarını Koparamayan Belediye Başkanları Kimler?
İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

Paralel Yapıyla Bağlarını Koparamayan Belediye Başkanları Kimler?

Biliyoruz ki cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun,  paralel yapıyla ilgili çok önemli hassasiyetleri var. Bu yapıyla ilgili mücadeleyi ilk önceliklerinin arasında.  Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan her konuşmasında paralel yapıyla ilgili mücadelesinin önemini anlatıyor, bazen bu yapıyla bazı kurum ve kuruluşların  önem verip mücadele etmediğinden yakınıyor. Hatta “tek başına bile kalsam bu yapıyla sonuna kadar mücadele edeceğim” diye açıklamalarda bulunuyor.

Bu bağlamda Ankara kaynaklı bir bilgiye ulaştık. Ak Parti, bu kapsamda paralel yapıyla ilgili özellikle İstanbul’da bazı belediyeleri mercek altına aldığı çok detaylı ve çok gizli bir araştırma yaptığı ve sonucunda çok çarpıcı bilgiler ulaşıldığı belirtiliyor.

İncelemelerin ve araştırmaların halen devam ettiği, ilk bilgilere göre bazı Belediye  Başkanlarının bu yapıyla bağlarını koparamadığı, iş birliği içinde olduğu, göz yumduğu, cemaatle bağlantısını koparmamış kişileri belediyelerde çok önemli görevlerde tuttukları, bazı Belediye  Başkanlarının halen eşlerinin, çocuklarının, kardeşlerinin, yakın akrabalarının paralel yapının toplantılarına katıldığı, iş birliği yapmaya devam ettiği, bazı ticari ortaklıkların olduğu, ikili ilişkileri neticesinde usulsüz şekilde Belediyelerden  ihaleler ve imar rantıyla gelirler aktardığını tespit edildiği söyleniyor.

 Bu bağlamda Paralel yapıya destek veren belediyeler ve bağlı şirketleriyle ilgili şikayetlerin mercek altına alındığı, Belediyeler ve bağlı birimlerinde üst düzey paralel bağlantılı isimlerin tespiti için komite kurulduğu, Belediyelere iş yapan/yaptırılan paralel firmalar ve onlara işveren isimlerle ilgili şikayetler mercek altına alındığı, Üst düzey paralel personellerin görevlerinden el çektirilerek haklarında soruşturma açılacağı belirtiliyor .

Şimdi bu bilgiler ışığında  bir kez de ben buradan sorsam!

 Paralel yapıyla iş birliği içinde olan Belediye Başkanları kimler?

 Halen cemaate bağlı okul ve kurslarına çocuklarını gönderen Belediye Başkan ve yardımcıları kimler?

Paralel yapı mensubu bir kişi açık, açık hangi Belediye Başkan yardımcısının kendilerinin adamı olduğunu söyledi?

 Halen paralel yapı toplantılarına katılan Belediye Başkan eşi , kardeşi ve çok yakın akrabaları  kimler?

 Belediyelerin önemli görevlerinde kripto olarak kendilerini gizleyen cemaat bağlarını koparmayan seçilmiş ve atanmış kişiler kimler?

Paralel yapıyla anılan firmalara ve kişilere hangi Belediyelerden  imar rantları  sağlanıyor  ve usulsüz ihaleler veriliyor?

Bu araştırma kaynaklarından edindiğimiz çok önemli bilgilere göre  İstanbul ağırlıklı olan bu inceleme ve araştırmanın  bir bölümün  Anadolu yakası belediyelerde olduğu belirtiliyor.

Çok sağlam kaynaklardan ulaştığımız bu bilgileri doğrulatmaya ve tamamlatmaya çalışıyoruz önemli bir mesafe aldığımızı  belirtebilirim. Bazı isimleri duydum ben şok oldum! İnanamadım..!  eminim sizde duyunca şok  olacaksınız…

Şimdi bu yazımdan sonra eminim bu kişiler kendilerini daha da çok saklayacak, kamufile edecek. Ama merak etmeyin her şey devletin kontrolü altında.

Merakla ve heyecanla olacak olanları bekleyin, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak bizde bunun takipçisi olmaya devam edeceğiz .

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
26 Yorum