1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Paris’te bedensel engellilerle dayanışma gecesi

Paris’te bedensel engellilerle dayanışma gecesi

Fransa'nın başkenti Paris'te kısa süre önce bedensel engelli çocuğunu kaybeden bir annenin üstün gayretleriyle Paris'te bedensel engelli çocuklar ve aileleriyle...

Paris’te bedensel engellilerle dayanışma gecesi

Fransa'nın başkenti Paris'te kısa süre önce bedensel engelli çocuğunu kaybeden bir annenin üstün gayretleriyle Paris'te bedensel engelli çocuklar ve aileleriyle dayanışma gecesi düzenlendi.

Kas Hastalıklarıyla Mücadele Derneği öncülüğünde gerçekleşen dayanışma gecesinde, Paris'te Faaliyet gösteren Türk Sivil Toplum Örgütleri ile vatandaşlarımız bedensel engelli çocuklar ve ailelerine destek vermek üzere etkinliğin yapıldığı salonu doldurdu.

Bir buçuk yaşına kadar normal bir çocuk olan ve kısa bir süre önce 16 yaşında hayata gözlerini yuman Kaan Küçükbaş'ın annesi Sevda Yeğin Küçükbaş'ın girişimleriyle gerçekleşen dayanışma gecesinde konuşma yapan Türkiye'nin Paris Başkonsolosluğu'ndan Konsolos Müslüm Aygün, "Çok ender görülen bir hastalık, dolayısıyla bu akşamki dayanışma gecesine yoğun ilgi gösterdiğiniz için hepinize öncelikle ayrı ayrı teşekür etmek istiyorum. Tabii bu akşam sponsorlarımız var, birçok dernek başkanımız var aramızda şu anda görüyorum hepsini, bu anlamlı geceye katılarak bir nevi destek vermiş oluyorlar. Maddi ve manevi, maddi destek bir şekilde verilmiş olabilir ama, önemli olan manevi destek" dedi.

Bedensel engellilerle dayanışma gecesinin gerçekleşmesi için öncü olan ve kısa bir süre evvel 16 yaşındaki bedensel engelli oğlunu kaybeden Sevda Yeğin Küçükbaş, yaptığı konuşmada, "Ben aslında bu dayanışma gecesini oğlum yaşarken yapmayı çok istiyordum, Amacım bu derneği Türklere tanıtmak ve benim gibi durumdaki başka ailelere ışık olmak adına ve derneğimizin maddi ve manevi destek sağlamaktı, ve bu gece bunu gerçekleştirmiş olmaktan mutluyum" dedi.

Bedensel engellilerle dayanışma gecesine, Paris'te yaşayan iş verenler maddi katkı sağlayarak sponsor olurken, yine Paris'te yaşayan yerel sanatçılar, katılımcılar için söyledikleri şarkılar ve türkülerle destek oldular. Gecede en büyük alkışı bedensel engelli sanatçı aldı.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT