1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik AK Parti Gençlik'te Abdullah Şenaslan Dönemi

Pendik AK Parti Gençlik'te Abdullah Şenaslan Dönemi

AK Parti Pendik İlçe Gençlik Kolları 4. Olağan kongresi yapıldı. Kongrede tek aday olan Abdullah Şenaslan 312 delegenin oyuyla başkan seçildi.

Pendik AK Parti Gençlik'te Abdullah Şenaslan Dönemi

ekran-alintisi-005.png

Bölge Gündem Haber - AK Parti Pendik İlçe Gençlik Kolları 4. Olağan kongresi yapıldı. Kongrede tek aday olan Abdullah Şenaslan  312 delegenin oyuyla başkan seçildi.

AK Parti Pendik İlçe Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi 15 Şubat Pazar Günü  Yunus Emre Kültür Merkezinde gerçekleşti. Yapılan kongreye Genel Merkez Başkan Yard.  Mehmet Muş, İstanbul Milletvekilleri Erol Kaya, Osman Boyraz, İlçe Başkanı Rüstem Kabil, Belediye Başkanı Kenan Şahin, Gençlik Kolları MKYK üyesi Ersin Özsoy, Pendik Gençlik kolları Başkanı Erkan Gül, Kadın Kolları Başkanı Öznur Canayakın, İlçe Başkan Yardımcıları, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, teşkilat üyeleri ve delegeler katıldı.

Ak Parti Genel Merkez Başkan Yardımcısı Mehmet Muş kongrelerin yenilenme ve tazelenme süreci olduğunu belirterek, “görevi 6 yıl boyunca başarılı bir şekilde yürüten Erkan Gül, ekibine ve  yönetimine teşekkür ederim” dedi.  Ülke gündemine bomba gibi düşen Özgencan Aslan’ın cinayeti hakkında da konuşan Muş “elbet katiller adalet karşısında hak ettiği cezayı alacaktır. Ailesine sevenlerine baş sağlı diliyorum” ifadelerinde bulundu.  13 Yıllık iktidar sürecinde Türkiye’nin geldiği noktayı işaret eden Muş, Siyasi değerlendirme yaparken 13 yıllık Ak Parti hükümetinden önce, Ak Parti hükümetinden sonra şeklinde değerlendime yapılması gerektiğini söyledi.

Kongreye katılan İstanbul Milletvekili Erol Kaya ve Osman Boyraz ise yeni oluşacak yönetim başarılar dileyerek kongrenin İstanbul’a , Pendik’e hayırlı olmasını temenni ettiler.

Kongrede konuşan Pendik İlçe Başkanı Rüstem Kabil ise, eski Gençlik kolları başkanı Erkan Gül’e yapmış olduğu fedakarca özverili çalışmalarından dolayı tebrik ederek,” her seçimde Pendik’in oy çıtasını yukarıya taşıdılar, bu anlamda her türlü övgüyü hak ediyorlar.” şeklinde konuştu. Yeni Türkiye yeni Anayasasız olmaz diyen Kabil,  Cumhur Başkanımız hedef koydu 400 milletvekili” dedi. Bizde teşkilat olarak bu hedeflerimizi ileriye taşıyacağız “ ifadelerinde bulundu.

Konuşmaların ardından seçimlere gidildi. Seçimlerde Genel Merkez tarafından yapılan istişareler sonucunda aday olarak gösterilen Abdullah Şenaslan Pendik İlçe Gençlik Kolları başkanı oldu. Başkan Şenaslan, yaptığı selamlama konuşmasında kendisine destek olan herkese çok teşekkür ettiğini söyledi.

Haber: Yusuf SARAY

HABERE YORUM KAT