1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Ak Partiye Şok Tepki !

Pendik Ak Partiye Şok Tepki !

Pendik Ak Partiye Şok Tepki !

Başkan Ali Kemal Birgül, Gazetemiz Bölge Gündem’e yaptığı açıklamalarda Pendik Ak Parti ilçe başkanı ve yönetimini çok sert bir şekilde eleştirerek, başkan Turgay Kılıç derneğimizin kahvaltısına katılarak bize meclis üyeliği listelerine Pendik’te yaşayan Bayburtlulardan en az iki  kişiyi  ilk 25'e koyacağının sözünü vermişti.  Ama bakıyoruz  25 değil 27 sıradan bir arkadaşımızı listeye koymuş. Bizim 27 sırada olan adaya  verecek oyumuz yok, biz bu meclis üye listesine oy vermeyeceğiz dedi. Birgül bizde bir söz vardır “çiğnenen lokma yutulur verilen söz tutulur” ama bize verilen sözler tutulmadı  dedi.

Başkan Birgül Pendik’te en az yirmi  bin  Bayburtlu seçmenin olduğunu belirterek,  bu yirmi bin seçmeninin en az %90'nı Ak Parti’ye oy verirken, %10 da diğer partilere oy verdiğini   düşünürsek, hiç sıra görüşmesi yapmadığımız CHP Pendik ilçesi Pendik’te varlığımızı kabul ederek bir üyemizi 11 sırada aday gösterdiler  dedi.

Açıklamalarına devam eden  başkan Birgül,  sayın başbakanımızın önceki seçimlerde   bir sözü  vardı ben  Bayburt’un 2 . milletvekiliyim demişti, iyi ki de demiş yoksa biz Bayburtluları Pendik’ten de çıkaracaklardı dedi .

Sağda, solda dolaşan adaylık kriterlerine hiç birine  uyulmadığını belirten Birgül Listelerdeki bazı isimlerden rahatsızlık duyduklarını belirterek,  görüyoruz ki referansı Hakan Şükür,olan arkadaşın listeye  17 aralık operasyonunu hatırlatan 17. Sıradan   ve 1 yıl önce CHP’ den istifa edip Ak Partiye geçen meclis üyesi arkadaşımızın, sanki söz verilmişcesine 18 sıradan aday gösterilmelerini   son derece düşündürücü buluyoruz dedi.

Bütün bu haksızlıklara rağmen tepkilerinin Ak Parti’ye olmadığını belirten başkan Birgül, tepkilerinin sadece Parti ilçe başkanı Turgay kılıç ve yürütme kurluna olduğunu belirterek, Pendik’teki Bayburtluların çoğu Ak Parti adına sahada seçim çalışmalarına katıldıklarını çalışmalara devam edeceklerini ama meclis üyesi listelerine oy vermeyeceklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT