1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Belediyesi 24 saat Karla Mücadele Etti

Pendik Belediyesi 24 saat Karla Mücadele Etti

Pendik Belediyesi 24 saat Karla Mücadele Etti

          Tüm yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışına karşı önceden tedbir alan ve hazırlıklarını tamamlayan Pendik Belediyesi ekipleri, Afet  Koordinasyon Merkezi’nde (AKOM) oluşturulan kriz masasıyla da vatandaşlardan gelen istekleri anında ilgili birimlere ileterek müdahale edilmesini sağladılar.

 

        Kar yağışıyla birlikte beyaza bürünen Pendik’te geceli gündüzlü 24 saat görev yapan belediye personeli,hayatı kolaylaştırmak için yoğun  bir şekilde çalıştı. Fen İşleri, Çevre Koruma, Temizlik ve Sosyal İşler Ekipleri’nde çalışan yüzün üzerinde personel, 32 araç ile  yolların açılması ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarında yer aldı. Kışın olumsuzluğunu ortadan kaldırmak amacıyla görev alan  ekipler ana yolları tamamen açarken; talep edilen sokaklara da anında müdahale etti.Muhtemel buzlanmaya karşı köprüler ve üst geçitler görevliler tarafından sürekli tuzlandı.Okullar, camiler ve aile sağlığı merkezlerine de önlem olarak tuz dağıtıldı. Pendik Belediye  Başkanı Dr. Kenan Şahin de zaman zaman AKOM’da personel ile durum değerlendirmesi yaparken; ilgili yerlere de gerekli talimatları verdi.  Sosyal medyada da Pendik Belediyesi ekiplerinin karla mücadeledeki başarısından dolayı vatandaşlardan “teşekkür” mesajları yağdı.

 

                                                                     Yaşlılar unutulmadı

       Olumsuz kış şartlarından en çok etkilenenler evden çıkamayacak durumda olan yaşlı, hasta ve engelli vatandaşlar ile yiyecek bulmakta  zorlanan sokak hayvanları oldu. Pendik Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, evleri ziyaret ederek evden çıkamayacak durumdaki yaşlı ve hastaların gıda ve diğer ihtiyaçlarını giderdi. Sokakta kalan evsizler, Pendik Belediyesi tarafından hem ilçe merkezindeki otellere, hem de İBB’nin barınma merkezlerine yönlendirildi. Yine gönüllü hayvan dostlarıyla birlikte hareket eden belediye veterinerlik

 ekipleri, yiyecek bulmakta zorluk çeken sokak hayvanları için çeşitli yerlere kedi ve köpek maması bıraktı, kuşlara yem dağıttı.

 

                                                               Tablo gibi görüntüler

 

       Pendik, karın örtüsü altında tablo gibi görüntülere de sahne oldu. Sahilinden köylerine kadar beyaz örtüyle büyülü bir güzelliğe  bürünen ilçe,hafızalara bu görüntüyle yerleşti.

 

HABERE YORUM KAT