1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Belediyesi CeBIT Bilişim Eurasia´da yer aldı

Pendik Belediyesi CeBIT Bilişim Eurasia´da yer aldı

Pendik Belediyesi CeBIT Bilişim Eurasia´da yer aldı

         Vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için teknolojiyi tüm imkanlarıyla kullanan Pendik Belediyesi, CeBIT Bilişim Eurasia’ya katıldı.  24 Ekim 2013 Perşembe günü başlayan Bilişim fuarı 27 Ekim Pazar güne sona erdi. Pendik Belediyesi’nin son teknolojiyi içeren onlarca uygulaması,  ‘Hayatı kolaylaştıran dijital devrim’  sloganıyla ziyaretçilere tanıtıldı.

        Bilişim, Teknoloji ve İletişim Platformu  CeBIT Bilişim Eurasia bu yıl yine teknoloji meraklıları için Yeşilköy’deki CNR Expo Fuar Merkezi’nde  kapılarını açtı. Yerel yönetim alanında öncü uygulamalara imza atan Pendik Belediyesi de kullandığı teknolojileri “Hayatı kolaylaştıran dijital devrim” sloganı ile fuarda tanıtı. Sosyal ağlar aracılığı ile ayda 300 bin kişiye erişim sağlayan, e-devlet portalına entegre olan  ilk yerel yönetim özelliğini taşıyan, kısa süre önce de 360 derece kent bilgi sistemini vatandaşın kullanımına sunan  Pendik Belediyesi’nin stantı,  salon 7 - B 08’de yer alıdı.

Stanta tanıtılanlar arasında

-İnteraktif Belediyecilik uygulamaları

-e-imza

-Coğrafi Bilgi sistemi

-Vatandaşın da yararlanabileceği 360 derece kent bilgi sistemi

-Belge yönetim ve dijital arşiv

-Mobil uygulamalar (IOS ve Android)

-Ücretsiz wi-fi hizmeti

- Led Ekran hizmeti

 

           Açılışı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından yapılan CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı'nda  bilişim firmalarının yanı sıra  makine, tekstil, lojistik, turizm, eğitim, sağlık sektörleri yer aldı. Fuar, zaman zaman teknoloji firmaları tarafından yapılan ilginç tanıtımlara da sahne oldu. 24 Ekim’de başlayan Fuar 27 Eki Pazar günü sona erdi.Vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için teknolojiyi tüm imkanlarıyla kullanan Pendik Belediyesi, CeBIT Bilişim Eurasia’ya katıldı.24 Ekim 2013 Perşembe günü başlayan Bilişim fuarı 27 Ekim Pazar güne sona erdi. Pendik Belediyesi’nin son teknolojiyi içeren onlarca uygulaması,

 ‘Hayatı kolaylaştıran Dijital Devrim’  sloganıyla ziyaretçilere tanıtıldı.

 

   

HABERE YORUM KAT