1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Belediyesi, Gençlerle Doğa İçin Fidan Dikti

Pendik Belediyesi, Gençlerle Doğa İçin Fidan Dikti

Pendik Belediyesi, Gençlerle Doğa İçin Fidan Dikti

Pendik Belediyesi’nin düzenlediği Dünya Su Günü ve Dünya Orman Haftası etkinliği, kapsamında öğrenciler ve vatandaşlar daha yeşil bir dünya için elele verdi.

Etkinlik kapsamında, Pendik Belediyesi Başkanı Salih Kenan Şahin, Kanlıca Orman İşletme Müdürü Abdullah Duman, Mahalle Muhtarları, Gazilerimiz ve çok sayıda yaşları küçük öğrenci ve veliler katıldı.

Düzenlenen etkinlik kapsamında yüzlerce fidan diken minik eller daha temiz, daha yeşil bir dünya için örnek bir davranış gösterdi.

Şahin “Herkesin Bu Çorbada Tuzu Olmalı”

Etkinlik kapsamında konuşan Şahin ise ; Geçtiğimiz dönem şehrimizi çok kıymetli işler yaptık fakat herhalde en kıymetli yaptığımız işler arasında ağaçlara ve çevresine yaptığımız işler dedi. Şahin. Ormanlar İşletme müdürlükleri zaten her yıl binlerce ağaç dikiyor fakat bu işe millet sahip çıkarsa halk sahip çıkarsa her yer yemyeşil olur tertemiz bir Türkiye olur dedi. Şahin daha sonra şöyle konuştu yüzlerce yıl önce her yer ağaçtı maalesef bu ağaçları biz insanlar yok ettik, şimdi bunu yeniden ihya etmek yeniden her yeri ağaçlarla donatmak bizim elimizde dedi . Çocuklarımızı yetiştirmenin konusunun altını çizerek Şahin şöyle devam etti i. çocuklarımız eğer ağacın kıymetini bilmez ise o zaman elbette yemyeşil bir ülkeyi cennet gibi bir Türkiye’yi ortaya koymamız olmaz. Sözlerimin başında da ifade ettiğim gibi kamunun bu işi yapacak gücü var ama herkesin bu çorbada tuzu olmalı dedi.

Pendik’e 4 Yeni Gözdağı Projesi

Önümüzdeki 5 yıllık süreçte Pendik’te yüksek Bütün tepelik alanları ihya etme düşüncesini açıklayan Şahin biliyorsunuz Gözdağı yemyeşil çok güzel bir alan, onun hemen yanında halk arasında ismi kel tepe olarak bilenen bir tepe var fakat onun adını biz değiştirdik Gönül Dağı yaptık. Orayı da Gözdağı kadar güzel halkın istifade edebileceği kullanabileceği alan haline getireceğiz, Yine Velibaba mahallemiz de 2 tane tepemiz var fakat orada gecekondu problemimiz halen devam etmekte bu sorunları da 2015 e kadar tamamen kısmetse çözceğiz ve güzel bir tepe oluşturacağız dedi. Şahin son olarakda ; yayalar mahallesinde güzel bir yerin olduğu ifade ederek orayı da muhabbet tepesi olarak planladık ,dedi .

Çankırılılara Büyük Jest

Burayı da baktık burada Çankırılılar çok dedik ki madem öyle buraya da Yaren tepesi ismini verelim dedik . Bu anlamda Çankırı’nın kültürünü de Anadolu kültürünü de Kastamonu kültürünü de yaşatabileceğimiz bir etkinlik alanına da çevirelim istedik dedi.

Etkinlik vatandaşlara dağıtılan çam ağacı ve ıhlamur ağacı dağıtımıyla sona erdi.

[gallery ids="5313,5314,5315,5316,5317,5318,5319,5320,5321,5322,5323"]

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.