1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Belediyesi ilki başardı

Pendik Belediyesi ilki başardı

Milli İşletim Sistemi PARDUS’u kullanmaya kararlı olan İstanbul belediyeleri bilgi işlem çalışanları, Pendik Belediyesinde bir araya geldi.

Pendik Belediyesi ilki başardı

Milli İşletim Sistemi PARDUS’u kullanmaya kararlı olan İstanbul belediyeleri bilgi işlem çalışanları, Pendik Belediyesinde bir araya geldi. Kurulumu tamamlanmış ve devreye alınmış Lider Ahenk Yazılımının kullanılabilirliği ve kararlılığını Pendik Belediyesinde yerinde gören konuk belediye çalışanları, TÜBİTAK ULAKBİM tarafından düzenlenen Lider Ahenk Eğitimine katılarak milli yazılım kullanımında önemli bir adım atmış oldu.

Lider Ahenk nedir?            

Kurumsal ağ üzerindeki sınırsız sayıda farklı sistemi ve kullanıcılarını tek merkezden yönetebilmeyi, izlemeyi ve denetlemeyi sağlayan ve TÜBİTAK ULAKBİM tarafından geliştirilen açık kaynaklı bir yazılım sistemidir. Sistemi, kurumlara TÜBİTAK’ın çözüm ortakları yaymakta ve kurmaktadır.

Pendik Belediyesi ilki başardı

Pendik Belediyesi, Milli İşletim Sistemi PARDUS’un yöneticisi Lider Ahenk’i tamamen kendi imkânlarıyla belediyedeki bilgisayarlara kurmayı başardı. TÜBİTAK’ın çözüm ortağı AGEM’den  Hakan Kuzucu: “İlk defa bir kurum, Lider Ahenk’i kendi imkânlarıyla kurmayı başardı. Tebrik ederiz.” dedi.

Açık kaynak kodlu yazılımlar ve milli işletim sisteminin kullanılmasında büyük mesafe kat eden ve yayılmasını kendine görev addeden Pendik Belediyesinde kurulumu tamamlanmış Lider Ahenk Yazılımı aracılığıyla tüm sistemdeki bilgisayarlar yönetilebiliyor. Güvenli bir çalışma ortamı sunan Milli İşletim Sistemi PARDUS’la çalışan Lider Ahenk, belediyedeki tüm bilgisayarlarda kullanılabilecek duruma geldi.

HABERE YORUM KAT