1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Belediyesi Kent Konseyi Toplantısı

Pendik Belediyesi Kent Konseyi Toplantısı

Pendik Belediyesi Kent Konseyi Toplantısı

             Pendik Belediyesi Kent Konseyi 2. olağan Genel Kurul Toplantısı, 27 Eylül 2013 tarihinde Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in katılımıyla Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Toplantıya Pendik Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ayşenur Türkay, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Sarıca, Pendik Belediyesi Kent Konseyi Üyeleri ve Belediye Encümen Üyeleri Katıldı.

          Toplantı Pendik Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ayşenur Türkay’ın, açılış ve selamlama konuşmalarıyla başladı. Geçtiğimiz yıl yapılan gelişmelerden söz eden Kent Konseyi Başkanı Ayşenur Türkay Kent Konseyi’ne ait Web Sitesi kurduklarını böylelikle ilçedeki vatandaşların Kent Konseyi’nin çalışmalarından haberdar olarak, istek ve önerilerini Pendik Belediyesi Kent Konseyi’ne iletmelerine imkân sağladıklarını belirtti.  Pendik Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ayşenur Türkay Köy Pazarları projesiyle Pendik’in tüm köyleriyle irtibat kurduklarını ve köy ürünlerinin pazarlarda satılarak Pendik Halkı’nın köy ürünlerini tanımasına olanak sağlanarak, böylelikle halkın organik ürünlerin almalarına imkân sağladıklarından bahsetti.

        Pendik Belediyesi Kent Konseyi’nin yeni projelerinden söz eden Kent Konseyi Başkanı Ayşenur Türkay, Pendik ile ilgili stratejik plan üzerinde çalıştıklarını belirterek  “Stratejik plan bugünün planı değil bugün ve yarının planı. Stratejik plan içersinde “Pendik Halkı Kenti için ne istiyor” sloganıyla çalışmaya başlayacağız”   şeklinde konuştu. Stratejik planın tek kurumlara yönelik olmayıp bütün kurumları kapsadığını ifade eden Türkay Pendik’teki diğer kurumlarla işbirliği içinde olacaklarını her kurumun planının stratejik plana dâhil olup olmadığının Kent Konseyince denetleneceğini belirtti.

      Stratejik plan çalışmaları dâhilinde Pendik’e bir Müze kazandıracaklarını belirten Kent konseyi Başkanı, yine bu plan dâhilinde emeklileri sosyalleştirmek amacıyla Emekliler Çalışma Grubu kurduklarını ve emeklilerden oluşan bir tiyatro grubunun bulunduğundan söz etti. Türkay ayrıca Tecrübeliler Çalışma Grubu ve Engelliler Çalışma Grubunun da bulunduğundan bahsetti.

      Toplantıda konuşma yapan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin Pendik’in İstanbullun Kenarında 25 yıllık bir ilçe olmasına rağmen dünden bugüne nerelerden nerelere geldiğine değinerek Pendik Belediyesi Kent Konseyinin çalışmalarıyla Türkiye’deki diğer Kent konseyleri arasında ayrı bir yeri olduğundan bahsetti. Şahin ayrıca stratejik plan içersinde Pendik’in diğer kurumlarıyla uyum içinde olması gerektiğini söyleyerek”Ortak bir eylem ortaya koymak önemlidir” şeklide konuştu Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ayrıca 25 yıllık ilçe olan Pendik’in ihtiyaçlarının da çok olduğunu söyleyerek ihtiyaçlar belirlenirken önceliklerin ön sıralarda olması gerektiğini belirti.

    Daha sonra İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Sarıca yönergeler hakkında kısa bilgi verdi.Yönergelerin oylanmasının ardından dilek ve teminiler dile getirildi. 

 

HABERE YORUM KAT