1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Belediyesi Kültür-Sanat Sezonu'nu yeniliklerle açıyor

Pendik Belediyesi Kültür-Sanat Sezonu'nu yeniliklerle açıyor

Pendik Belediyesi'nin ekim ayı itibariyle başlattığı Kültür-Sanat Sezonu sergilerden fuarlara, tiyatrolardan sohbet programlarına onlarca etkinlik ile sanatseverlerle buluşuyor.

Pendik Belediyesi Kültür-Sanat Sezonu'nu yeniliklerle açıyor

Bu sene de yeniliklerle dolu olan kültür-sanat sezonu çeşitli program ve etkinliklerle kapılarını açıyor. Bu sezona “Edebiyat Festivali” ile açılış yapan Pendik Belediyesi sergilerden fuarlara, tiyatrolardan sohbet programlarına çeşitli etkinliklerle tüm sanatseverleri bekliyor.

Her yıl olduğu gibi bu sene de kültür sanat programları yeniliklerle dolu. Bu sezon ilk kez “Edebiyat Festivali” düzenlenecek. Bunun yanı sıra yine bu kültür-sanat sezonuna özgü ünlü yazarların okurlarla buluşacağı “Bir Yazar Bir Kitap” Programı ilk kez düzenlenecek. Öte yandan bu sezonun açılış konseri, dünyanın en hızlı Keman Virtüözü Muhammed Yıldırır’ın “Senfonik Türk Müziği”, açılış sergisi ise Cumhurbaskanlığı Kültür-Sanat Ödüllüİzzet Keribar’ın “İstanbul ve Pendik Fotoğrafları” olacak.

Pendik Belediyesi Kültür-Sanat Sezonu'nu yeniliklerle açıyor

PENDİK FOTOĞRAFLARI SANATSEVERLERİN BEĞENİSİNE SUNULACAK

Bu sezonun açılış sergisi, geçen yıl Cumhurbaskanlığı Kültür-Sanat Fotoğraf Ödülünü alan İzzet Keribar’a ait olacak.“İstanbul ve Pendik Fotoğrafları” adlı sergide Keribar’ın çok özel Pendik fotoğrafları sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Sergi için 11 Ekim Cuma Günü Saat 14.00’te Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde açılış programı düzenlenecek. Sergiye Sanatçı İzzet Keribar da gelecek.

Pendik Belediyesi Kültür-Sanat Sezonu'nu yeniliklerle açıyor

EDEBİYAT FESTİVALİ İLK KEZ OLACAK

Bu sezonki yenilikler arasında Edebiyat Festivali var.Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek festivalde paneller, söyleşiler ve konferanslar yer alacak. Festival 14 Ekim Pazartesi Günü Şehir ve Edebiyat Paneliyle başlayacak. Bu yıl 4.sü yapılacak Pendik Geleneksel Kitap Fuarı ise bu yıl festival kapsamında gerçekleştirilecek. 80 Yayınevi 80 Yazar başlığıyla organize edilen fuar için 11 Ekim Cuma Günü 16.00’da Pendik Sahil Meydanı’nda açılış töreni düzenlenecek.

Pendik Belediyesi Kültür-Sanat Sezonu'nu yeniliklerle açıyor

12 OYUN PENDİKLİLERLE BULUŞACAK

Bu ay 5’i yetişkin olmak üzere toplam 12 tiyatro oyunu Pendiklilerle buluşacak. Gösterime girecek oyunlar arasında “Bence hiç komik değil” adlı komedi de yer alacak. Oyuncular arasında çok sayıda Hollywood Filminde seslendirme yapan Haldun Boysan da yer alacak. “Bence hiç komik değil” oyunu 26 Ekim Cumartesi Saat 20.00’de Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde gösterime girecek. Bu oyunun yanı sıra bu ay Son Çıkış, Miras, Kayık Dünya ve Müfettiş adlı 4 oyun daha gösterime girecek.

Pendik Belediyesi Kültür-Sanat Sezonu'nu yeniliklerle açıyor

DÜNYANIN EN HIZLI KEMAN VİRTÜÖZÜ PENDİK'TE KONSER VERECEK

Yeni kültür-sanat sezonunun ilk konserini 2015 yılında dünyanın en hızlu keman virtüözü unvanını alan Muhammed Yıldırır verecek. 2017 yılında ilk konserini Pendik’te veren sanatçının yeni performansı “Senfonik Türk Müziği” adıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Kültür sanat etkinliklerine ilişkin detaylı bilgiye belediyenin www.pendik.bel.tr adresinden ulaşılabilir.

Sosyal Medya Sorumlusu

HABERE YORUM KAT