1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Pendik Belediyesi yeni binasına taşınmaya hazırlanıyor

Pendik Belediyesi yeni binasına taşınmaya hazırlanıyor

1989 yılından beri kullandığı ana hizmet binasının fiziksel durumunun kötüye gitmesiyle 16 Aralık'tan itibaren geçici bir binaya taşınma işlemlerine başlayacak olan Pendik Belediyesi, 23 Aralık'tan itibaren vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek.

Pendik Belediyesi yeni binasına taşınmaya hazırlanıyor

Pendik Belediyesi şu anki durumda hem fiziksel durumu hem de yıpranmış olması nedeniyle riskli olan binasından geçici bir binaya taşınmak için işlemleri başlattı. Eski İmam Hatip Lisesi'nin olduğu alanda yeni bina için çalışmalara başlayacak olan Pendik Belediyesi, bu süre zarfında geçici olarak Esenler Mahallesi'nde Bora Sokak No:5 adresinde 23 Aralık'tan itibaren hizmete verecek.

Belediyenin ana hizmet binasının taşınmasıyla ilgili açıklamada bulunan Ahmet Cin: “Meydana gelen son depremden sonra belediye binamızda bir ölçüm yaptırdık. Aslında çok tehlike arz eden bir sonuç çıkmadı. Proje ve ihale hazırlıklarında önemli yol katettiğimiz yeni binamızın tamamlanması için belli bir süreye ihtiyacımız var. Hem fiziksel durumu hem de yıpranmış olması nedeniyle mevcut binamızda hiçbir riski göze alamazdık. Bu nedenle geçici bir yere taşınma kararı aldık.Taşınacağımız geçici binanın mülkiyeti bize ait. Yeni binamızın temelini ise yakın zaman içerisinde Eski İmam Hatip Lisesi`nin olduğu alanda atacağız.” dedi.

Pendik Belediyesi yeni binasına taşınmaya hazırlanıyorPendik Belediyesi yeni binasına taşınmaya hazırlanıyor

Mali Hizmetler bünyesinde hizmet veren Tahsilat ve Tahakkuk Vezneleri ile İletişim Merkezi`nin bir bölümü Karanfil Sokak`ta yer alan Ek Hizmet Binasında işlemlerine devam edecek.

Pendik Belediyesi yeni binasına taşınmaya hazırlanıyor

Taşınmaya hazırlanan mevcut binanın son meclis toplantısı Belediye Başkanı Ahmet Cin başkanlığında toplandı. Duygulu anların yaşandığı son toplantıda Meclis üyeleri, yeni belediye binasında ilçe için hayırlı kararlar alınması temennisinde bulundu. Son toplantıyı yöneten Başkan Ahmet Cin: “Yeni yılın ilk toplantısını yeni binamızda yapacağız.” dedi. Toplantı sonunda son meclis toplantısının anısına meclis üyeleri hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bölge Gündem (OG)
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT