1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Belediyesiden Kar İçin Yoğun Önlem

Pendik Belediyesiden Kar İçin Yoğun Önlem

Hayatı olumsuz etkiliyen yoğun kar yağışı İstanbul genelinde olduğu gibi Pendik'te de devam ediyor.

Pendik Belediyesiden Kar İçin Yoğun Önlem

Gece saatlerinden itibaren etkisini artıran kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için Pendik Belediyesi, 4 kar küreme ve tuzlama aracı, 4 ekip, 9 iş makinesi ve 17 kamyon ile 24 saat görev başında aralıksız çalışırken, sitelere de tuz dolu çuvallar dağıtılıyor.

Mevsimin ilk karı Pendik’te kendini göstermeye başladı. Kar, daha çok ilçenin yüksek kesimlerinde etkisini gösteriyor. Kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için Pendik Belediyesi ekipleri teyakkuza geçti. 4 kar küreme ve tuzlama aracı, 4 ekip, 9 iş makinesi ve 17 kamyon ile gece gündüz 24 saat boyunca çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Çalışmalar geçtiğimiz sene olduğu gibi bu yıl da AKOM’dan yönetilecek.

Buzlanmaya karşı sitelere çuvallarla tuz

Öte yandan başta kar yağışının yoğun olduğu yüksek kesimlerdeki siteler olmak üzere çuvallarla tuz dağıtımına başlandı. AKOM’daki depolarda 10’ar kiloluk çuvallara doldurularak hazırlanan tuzlar, ekipler tarafından adreslere bırakılıyor. Dağıtılan tuzlar site içlerine ve çevresine dökülerek yayaların ve sürücülerine buzlanmadan olumsuz etkilenmemesi sağlanacak.

Yüksek yerlerde çalışma

Ekipler, yüksek yerlerde hayatın olumsuz etkilenmemesi için araçlarla hazır bekliyor. Vatandaşlardan gelen talepler de dikkate alınarak ekipler tarafından karla mücadele çalışmaları başlatıldı. Belediye yetkilileri, vatandaşların olumsuz bir duruma karşı 444 81 80 numaralı çağrı merkezi ve sosyal medya üzerinden  kendilerine ulaşmasını istedi. 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

1 Yorum