1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Belediyesin´den Büyükşehir Belediyelerini Gerie Bırakan Yatırımlar

Pendik Belediyesin´den Büyükşehir Belediyelerini Gerie Bırakan Yatırımlar

Pendik Belediyesin´den Büyükşehir Belediyelerini Gerie Bırakan Yatırımlar
          2012 yılında bütçesinin yüzde 48’ini yatırıma ayıran Pendik Belediyesi,  bu oranla Türkiye’deki  il ve ilçelerin  yanı   sıra büyükşehir belediyelerini de geride bıraktı.  2013  yılı sonuna kadar 125 milyon liralık yatırım yapacak olan  Pendik Belediyesi,  2014 yılı için bütçenin yüzde 46’sını yine  yatırımlar için kullanmayı planlıyor. 
 
         Pendik Belediyesi, bütçesinin büyük bir kısmını ilçenin kalkınması ve gelişmesi için yatırımlara harcıyor. Geçen yıl  bütçenin yüzde 48’ini  yatırımlar için kullanan Pendik Belediyesi, yatırımların bütçeye oranı ile  Türkiye genelinde  büyükşehir, il ve ilçelere fark attı. 2012 Türkiye geneli için  bu oran büyükşehirlerde yüzde 41 olarak gerçekleşirken,  illerde yüzde 27, ilçelerde ise yüzde 24 oranında kaldı.
  
          Yatırımlarına büyük bir hızla devam eden, tamamlananların yanı sıra yeni projeleri de arka arkaya hayata geçiren Pendik  Belediyesi’nin  2013 yılı sonuna kadar 125 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirmesi hedefleniyor.  2014 yılı için ise planlanan yüzde 46’lık oranla yine bütçenin yarıya yakın bölümünün yatırımlara harcanması amaçlanıyor.
 
 

HABERE YORUM KAT