1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Belediyesinden Çocuklara Ücretsiz Tıraş

Pendik Belediyesinden Çocuklara Ücretsiz Tıraş

Pendik Belediyesinden Çocuklara Ücretsiz Tıraş

Ekonomik sıkıntı çeken ailelerin çocukları, bayram öncesi ücretsiz tıraş edilecek. Pendik Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen projeden 3 bin çocuk yararlanacak.

 

Pendik Belediyesi, Çıraklık Eğitim Merkezi ile Pendik Berberler ve Kuaförler Odası işbirliğinde gerçekleştirilen projede, tıraş edilecek çocuklar için özel fiş bastırılarak, dağıtıldı. Bu fişlerle Pendik'teki herhangi bir berbere giden çocuklar, ücret ödemeden tıraş edilecek.

Pendik Berberler Odası yetkilileri, proje hakkında tüm berber ve kuaförlerin bilgilendirildiğini açıkladı. Çocuklarını tıraş ettirmek isteyen ebeveynlerin herhangi bir müşteri gibi çocuklarını kuaföre götürmelerini söyleyen Pendik Berberler Odası yetkilileri, saçlarını kestirdikten sonra kasada para öder gibi, tıraş biletlerin verilmesinin yeterli olacağını aktardı. Bu sayede ailenin ve çocukların teşhir edilmesinin de engelleneceği belirtildi.

Belediyeden yapılan açıklamada ise uygulamadan 07-13 yaş aralığındaki 3 bin çocuğun yararlanacağı ifade edildi. Kampanyanın sponsor firmaların desteği ile sürekli hale getireceği bildirildi.

HABERE YORUM KAT