1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Belediyesi'nden hastalara şifa ziyareti

Pendik Belediyesi'nden hastalara şifa ziyareti

Pendik Belediyesi özel hastanelerle yaptığı anlaşma ile çeşitli sebeplerden dolayı yatağa mahkum olan hastalar için örnek olacak bir hizmete imza attı. Pendik Belediyesi ekipleri, yanlarında uzman doktorla birlikte yatalak hastaları ziyaret ederek onların sorunlarını dinleyip, tedavi konusunda yardımcı oluyorlar.

Pendik Belediyesi'nden hastalara şifa ziyareti

Çeşitli nedenlerle yatağa bağımlı olup evlerinden dışarı çıkamayan hastalar, Pendik Belediyesinin özel hastanelerle yaptığı işbirliği sonucunda örnek bir hizmete kavuştu. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü “Bir Kalp Bin Yürek Olduk” Projesi kapsamında iki aydan beri yatalak hastalara ev ziyaretlerine başladı. Her ay farklı bir özel hastane, haftada bir gün gerçekleştirilen bu ziyaretlere uzman doktor ve sağlık ekibi görevlendirerek destek oluyor. Hasta ve hasta yakınlarıyla sohbet ediliyor, hastanın durumu değerlendirilerek tedavi konusunda bilgilendiriliyor, pansuman gibi küçük çapta sağlık müdahaleleri yapılıyor. Ayrıca hasta ve yakınlarının ihtiyaçları tespit ediliyor.

Pendik Belediyesi'nden hastalara şifa ziyareti

HER AY FARKLI BİR HASTANE 

Ekim ayında Pendik Şifa Hastanesi, Kasım ayında Pendik Bölge Hastanesi’nin ardından Aralık ayında da Medikal Park Pendik Hastanesi doktorları bu ziyaretlerde yer alacak. Uygulama, 2019 yılında da farklı özel hastanelerle devam edecek.

Pendik Belediyesi'nden hastalara şifa ziyareti

130 HASTA YATAĞINA KAVUŞTU

Pendik Belediyesi, ayrıca yatağa bağımlı hastaların evdeki bakımına hastane tipi karyola vererek katkıda bulunuyor. Uzaktan kumandalı yatakların çift motoru sayesinde hem sırt hem de ayak kısmı hareket ettirilebiliyor. Yıllardan beri devam eden bu hizmet kapsamında hem hastanın hem de bakan kişilerin hayatının daha da kolaylaşması sağlanıyor. Bu yıl 130 hastaya yatağıyla birlikte karyolası verilerek evine kurulumu yapıldı.

Pendik Belediyesi'nden hastalara şifa ziyareti

HABERE YORUM KAT